Reklama
Reklama
Reklama

BC Acoustique EX-714

BC-EX714 je all-in-one systém, který kombinuje klasický hi-fi a moderní poslech hudby s rozmanitostí médií a vysokou konektivitou: Portfolio sahá od CD slotu, modulu tuneru a připojení gramofonu až po USB port a digitální vstupy pro bezdrátové streamování přes Bluetooth. Integrovaný zesilovač dodává výkonný a čistý zvuk do reproduktorů nebo sluchátek – a zde má tento všestranný přístroj stále skvělé funkce.

714

Vysoce kvalitní hi-fi za atraktivní cenu – s touto úspěšnou recepturou se BC Acoustique dokázala prosadit nejprve ve Francii a poté expandovat do Evropy. Přesně před deseti lety představili Francouzi svou řadu EX a od té doby provádějí průběžné aktualizace modelů a rozšiřují řadu na zavedenou řadu přehrávačů, zesilovačů a přijímačů. Z portfolia aktuální generace již máme tenký integrovaný zesilovač EX-214měl v testu. Nyní nás navštíví EX-714, všestranný model řady: Tento stereo systém rozšiřuje úspěšný vzorec o faktor „vysoké konektivity“. To už tušíme podle přidání USB zdířky, CD slotu a displeje na přední straně. EX-714 přesto zůstává věrný subtilnímu designu řady: s rozměry 8 x 43 x 36 centimetrů má klasické hi-fi rozměry, působí v jednoduché černé a vyzařuje příjemnou solidností s bezchybným zpracováním a přední z broušeného hliníku o tloušťce centimetru.

714-2

Nabídka více médií: Z CD, CD-R a CD-RW...

Tradiční identifikační znak BC je také umístěn na přední straně: velké centrální tlačítko hlasitosti s výrazným zploštěním, rovněž vyrobené z hliníku. To samozřejmě okamžitě probudí chuť hrát. Po otočení má nyní ovladač hlasitosti pohodlné cvakání. Jeho snadné hraní také prozrazuje: Toto tlačítko můžete také stisknout. Tím ztlumíte EX-714. Displej umístěný vpravo s jemně ostrými, světle modrými LED pixely nás informuje o všech aktuálních změnách a nastaveních. V režimu CD a Bluetooth nám displej - v závislosti na dostupnosti informací - poskytuje také rolovací textové informace o interpretovi, kapele/skladateli, názvu skladby a názvu CD. Mírný jas LED displeje nelze změnit. Pomocí tlačítka „Source“ pod displejem se seznámíme se zdroji a nabídkou médií EX-714. Začne přehrávání CD. K tomuto účelu zesilovač nabízí slot-in mechaniku, rozpoznatelnou podle štěrbiny na přední straně. Tato mechanika kromě běžných CD přijímá také CD-R a CD-RW se skladbami ve formátu MP3 nebo WMA.

714-3

... přes USB, Bluetooth, S/PDIF a DAB+/FM/AM tuner...

Přední strana nabízí také USB port pro připojení flash disku ve formátu FAT. EX-714 přijímá soubory PCM/WAV v 44,1 kHz s 16 nebo 24 bity, stejně jako skladby MP3 s přenosovou rychlostí 320 kB/s a soubory WMA s přenosovou rychlostí 192 kB/s. Přehrávání pak probíhá bezdrátově přes Bluetooth. Zde EX-714 umožňuje bezdrátové streamování z počítače, iPadu nebo tabletu, iPhonu nebo smartphonu se standardem Bluetooth 5.0. Kromě rádia s bluetooth je EX-714 také schopen vysílat: pro příjem rádia má na palubě tuner, který poskytuje rozsah stanic prostřednictvím krátkých (VHF/FM), středních vln (AM) a DAB+ přes tři antény a 40 stanic jako oblíbené lze uložit. Externí digitální přehrávače jsou pak připojeny přes dvě rozhraní S/PDIF a dodávají soubory HiRes až do 192 kHz/16 bitů přes koaxiálně-elektrický RCA vstup nebo optický vstup TOSLink. EX-714 to může například použít ke zvýšení zvuku ploché televize na oficiální úroveň zvuku.

714-5

... až po analogovou sekci s phono vstupem a linkovým vstupem

Se svým phono vstupem EX-714 představuje to, co je vlastně klasická audio nabídka, ale vinyl zažívá oživení navzdory nebo díky své analogové povaze. EX-714 to podporuje phono MM vstupem pro gramofony vybavené systémem pohyblivých magnetů. Tento běžný typ skeneru nabízí vysokou kvalitu zvuku za dobrou cenu. Sekce phono má zemnící svorku, takže si ji můžete vychutnat bez hučení. Navíc je zesilovač vybaven linkovým vstupem pro připojení analogového vysokoúrovňového zdroje. Může to být magnetofon nebo dokonce magnetofon, o který se v některých domácnostech může stále starat. Ať už analogový nebo digitální: Aby bylo možné všechny tyto zdrojové signály pro přehrávání posílit, má EX-714 výkonný tranzistorový zesilovač. V provozu třídy AB poskytuje neuvěřitelných 70 wattů na kanál do čtyřohmových reproduktorů a 45 wattů do osmiohmových reproduktorů. Vysoce výkonný napájecí zdroj s působivým 220voltovým toroidním transformátorem zajišťuje vysoký výkon a spoustu rezerv.

714-10

Nabídka výstupů EX-714

Na výstupní straně nabízí EX-714 také několik možností. Čtyři reproduktorové terminály umožňují připojení dvojice měničů, jejichž impedance se pohybuje mezi obvyklými čtyřmi a osmi ohmy. Svorky akceptují holé kabely až do poměrně velkého průřezu, stejně jako sestavené kabely s botkami nebo banánky. Neklesají úplně do svorek, ale přesto pevně a bezpečně sedí.Každý, kdo provozuje malé kompaktní reproduktory, bude mít radost ze subwooferu z EX-714: Umožňuje připojení aktivního subwooferu k vytvoření výkonného , reproduktor s bohatými basy Aby bylo možné ovládat subwooferový systém. Takový systém 2.1 je flexibilní i z hlediska instalace. Další alternativou je konektor pro sluchátka na přední straně. Používá se pro soukromé ozvučení, Například umět poslouchat hudbu pozdě večer – nerušeně, ale také bez rušení ostatních. EX-714 poskytuje pro tento účel velký, robustní jack konektor. Lze sem připojit sluchátka s impedancí mezi 32 a 600 ohmy - tedy většinu modelů dostupných na trhu.

714-11

 Vlastnosti a dálkové vysílače

Na přední straně přístroje nyní najdeme tlačítka pro ovládání zblízka. Tlačítko „Tone“ se nachází pod ovládáním hlasitosti. S ním můžeme ve 14 krocích zvyšovat nebo snižovat výšky i basy a měnit vyvážení - tedy poměr hlasitosti levého a pravého kanálu. EX-714 nabízí také funkci loudness pro úpravu zvuku. Hlasitost je ovládání zvuku závislé na úrovni. Kompenzuje to, že při nízké hlasitosti vnímáme hůře výšky a basy. Díky hlasitosti zažíváme plný zvukový obraz i při nízkých úrovních. K tlačítku hlasitosti se pod předním displejem připojují tlačítka pro volbu zdroje a aktivaci Bluetooth. K dispozici jsou také funkce týkající se Bluetooth a CD: přehrávání/pauza, skok ve skladbě/rychlé převíjení vpřed a vzad a také zastavení/vysunutí CD. Všechny příkazy lze také zadávat na dálku díky přiloženému dálkovému ovladači. Jednoduchý plastový systémový dálkový ovladač také umožňuje ukládat a vyvolávat oblíbené rozhlasové stanice nebo naprogramovat pořadí přehrávání pro přehrávání z USB nebo CD.

714-12

BC Acoustique EX-714 v praxi

Nyní jdeme do poslechové místnosti s EX-714. Jako reproduktory používáme naše Audio Physic Midexna. Jak pokračujeme v drátování, připojíme antény tuneru a přepneme na „DAB“ jako test. EX-714 okamžitě automaticky spustí vyhledávání. O necelou minutu později máme k dispozici širokou škálu kanálů. Pokuta! Když už jsme u digitálního rádia, přeskakujeme stanice a po rychlém procházení skončíme u Beats Radio. „Back Home“ od Sparrow & Barbossa v současné době hraje skvělou houseovou skladbu, kde EX-714 může okamžitě předvést své zvukové kvality: Dobře vyrobené číselné drážky, protože all-in-one přehrávač poskytuje údery bicích s bohatým zvukem. Přináší úder a basy, ale zůstává pěkný a ostrý. Basový syntezátor nám pak ukazuje, že EX-714 poskytuje také dostatek výkonu, pokud jde o hloubku tónů. Čísla jako toto jsou prostě zábavnější při vyšších hlasitostech,

Přesnost a obratnost

... a EX-714 sebevědomě prezentuje skladbu v místnosti na bohaté úrovni. Protože Beats Radio přechází na další skladbu, ale ještě jsme nedokončili číslo, měníme médium - EX-714 to umožňuje. Hledáme „Back Home“ prostřednictvím naší hudební streamovací služby Qobuz a streamujeme skladbu z našeho smartphonu přes Bluetooth. Spárování s EX-714 je neuvěřitelně rychlé a snadné. Přes Bluetooth zní číslo ještě tlustěji a je tedy ještě zábavnější. Navíc, ostrá wah-wah kytara, která řídí číslo, lépe proniká. Perkuse včetně samplovaného hi-hat jsou nyní ještě ostřejší. Zde EX-714 ukazuje velkou přesnost a hbitost. Nyní existuje mnoho syntezátorových zvuků a vokálních skladeb přes bicí, basu a kytaru, Mužské hlasy jsou překryty ženským sborem, zatímco hlavní vokály zaujímají ústřední místo. I přes tuto složitost je vše jasně a čistě zobrazeno a slyšitelné.

Ponořte se do zážitku z poslechu

Přepneme na přehrávání CD a posloucháme „Min Modir“ od Eivøra. Ponoříme se přímo do této temné písně, protože EX-714 přináší vše, co tvoří její atmosféru. Úvodní bicí také svými bohatými beaty poskytují spoustu prostorového dozvuku a akusticky nás přenášejí přímo do sálu, ve kterém tato živá nahrávka vznikala. Tento dojem umocňují i ​​zvuky hudebníků na pódiu. EX-714 ukazuje takové impulzivní, dynamické detaily velmi jasně. Pak začnou hluboké, hrozivé nepřetržité basy - a zesilovač opět předvede svou sílu: Syntetická basa má velkou hloubku a fyzicky znatelnou sílu, ale nikdy není tlustá, ale spíše šlachovitá a svalnatá. Eivørovy strašidelné vokály se nyní povznášejí nad bicí a baskytaru: Faerská zpěvačka začíná téměř děsivým syčením a vrčením, pak následuje svou vroucí, truchlivou elegie. EX-714 přináší všechny detaily tohoto hlasu, včetně Eivørova dramatického dechu, s vysokou přesností. To z tohoto čísla dělá zážitek z poslechu.

Lehká svěžest s tlakem a dynamikou

Tyto dojmy potvrzuje průchod širokou škálou hudby – počínaje intimní akustickou „Ain't No Sunshine“, kterou zpěvačka Eva Cassidy interpretuje s doprovodem kytary, klavíru a baskytary, přes psytrancové zvuky Infected Mushroom v „Deeply Disturbed“ a dále k velkému orchestrálnímu „Wheel Of Fortune“ ze soundtracku Hanse Zimmera „Pirates of the Caribbean“: EX-714 přináší lehký a svěží, vysoce dynamický, přesný a čistý zvuk, který je silně tvarovaný až do hloubky. bas. EX-714 představuje hlasy a nástroje mimořádně živým a působivým způsobem a umístí hudebníky na příjemně prostorné pódium. Toto pokračuje při přehrávání vinylu přes vstup pro telefony. Ve spojení s transrotorem Dark StarEX-714 přináší „I'm Not Giving In“ od osmičlenné bluesrockové kapely Thorbjørn Risager & The Black Tornado čisté, jasné a silně dynamické. Tyto kvality jsou zachovány při poslechu hudby přes sluchátka, zejména s otevřeným Focal Utopia, který také zachovává jasnou svěžest EX-714.

714-13

Závěr

EX-714 se prezentuje jako špičkový stereo systém s rozmanitostí médií a vysokou konektivitou. All-in-one přehrávač boduje kombinací klasického a moderního hi-fi. Rozsáhlá nabídka sahá od CD mechaniky, připojení gramofonu a modulu tuneru pro příjem DAB+/FM/AM až po bezdrátové streamování přes Bluetooth do USB portu a digitální rozhraní pro elektrický a optický S/PDIF přehrávač – například pro přehrávání zvuk televizoru. Díky integrovanému zesilovači poskytuje EX-714 přesnou, výkonnou, čistou, svěží, dynamickou reprodukci s lehkým, detailním zvukem, který je tvarovaný až k basům. Může to udělat také prostřednictvím připojení pro sluchátka. EX-714 září jako výkonný všestranný.

Test a text: Volker Frech

Fotografie: Björn Kanka

hodnocení


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama