Reklama
Reklama
Reklama

DUAL DT 210-1 USB. Užijte si kvalitu značky DUAL.....

DUAL DT 210-1 USB představuje plně automatický gramofonový přístroj za velmi malý rozpočet

v provedení

" vybal a hraj "

Užijte si kvalitu značky DUAL.....

210

Plně automatický gramofon s kvalitní MM přenoskou Audio-Technica i za takto nízkou  cenu ?

Dual je jedním z nejznámějších výrobců gramofonů. DT 210-1 USB je cenově dostupný vstupní bod do produktové řady značky. 

Nejmenší a základní model značky DUAL reprezentuje plně automatický gramofon, který funguje za málo peněz působivě dobře ! Celý je vyrobený z plastu s odklápěcím průhledným krytem. Zpracování i povrch při doteku působí příjemným dojmem. Zní slušně, snadno se používá i pro nezkušené uživatele a vejde se na každou polici díky svým kompaktním rozměrům.

dual-dt-210-usb

210 se těší velké uživatelské oblibě. Používá se i jako druhý gramofon pro přehrávání starých desek nebo pro ty nejmenší z nás.... Vysvětlit se to dá tím, že je cenově dostupný, a přesto dokáže hudbu přehrávat relativně kvalitně. Jde o nejmenší model, neváží ani tři kilogramy. Pravdou je, že také nemá žádné doplňkové funkce. Obstará pouze přehrávání vašich desek. Funguje automaticky, takže se nemusíte ničeho obávat. Raménko se po zapnutí tlačítka START samo navede a spustí. Po přehrání desky  se opět vrátí na původní místo do stojánku. Budete-li chtít ale nějakou skladbu přeskočit, můžete ji ovládat i manuálně. Přenoska je v tomto modelu poměrně kvalitní a její hrot v případě poškození se dá snadno vyměnit. Snadné je i celkové ovládání tohoto gramofonu. DUAL 210 je  levnou variantou gramofonu s možností digitalizace desek - výstup USB. USB výstup umožní přímé propojení s PC, se systémem Audacity lze digitalizovat nahrávky. Dokáže přehrávat desky rychlostmi 33 a 45 za sekundu s elektronickým řízením otáček. Velmi užitečný je i Phono předzesilovač, díky kterému je možné gramofon přímo zapojit do jakéhokoli AUX vstupu na zesilovači. Phono předzesilovač se dá i vypnout a využít tak kvalitnější ve vaší sestavě. Raménko je rovné, vyrobené z plastu, což sice není nejkvalitnější, ale vzhledem k nízké pořizovací ceně se nedá očekávat nadstandard. Od nižší ceny se také odvíjí i absence nastavení přítlaku a antiscatingu. To je výhoda pro mnoho uživatel... nepotřebuje žádné nastavení a snadno se ovládá. Naopak talíř je colohliníkový s filcovým slipmatem. Neoddělitelným a očekávaným příslušenstvím je také kabeláž, důležitá k propojení gramofonu se zesilovačem. 

images

Více HiFi, než se očekávalo

Jako gramofon za necelé 4.000 Kč jede 210 a jeho pohon opravdu hladce. Gramofon netrpí ani výraznými vibracemi motoru. Vše funguje na první dobrou, nic není nutné nastavovat. Zvukově je na tom Dual velmi dobře, díky vestavěné přenosce Audio-Technica. Zvuk je  prezentovatelnější a jasný. 

_vyrp11_3449image--1

DUAL DT 210-1 USB 

Dual DT 210-1 USB stojí necelé 4-tisíce korun. To je u plně automatického přehrávače s USB výstupem docela fajn cena! Zejména proto, že 210 vypadá velmi podobně jako populární, ale dražší Audio-Technica AT-LP60, ovšem vybavením a funkčností je zcela totožná.

_vyrp13_3449image--3

Vlastnosti

Barevné provedení: černé

USB rozhraní pro přímý záznam sbírky desek do PC nebo Mac

Vestavěný vypínatelný Phono předzesilovač 

Motor s DC servo-pohonem

Automatické zavedení raménka do výchozí polohy pro přehrávání

Funkce Auto Stop

Přesný a masivní hliníkový talíř eliminující vibrace

Druh pohonu: řemínkový 

Dynamicky vyvážené přímé raménko

210-10

A jaký je závěr?

Aniž byste museli vynakládat velké investice, můžete si s gramofonem Dual DT 210 přinést domů kousek klasické hudby ze staré školy. Je ideálním řešením pro všechny, kdo si chtějí užít pohodlný a kvalitní poslech hudby v analogovém formátu. Rychle vybalíte a za pár minut můžete přhrávat svoje černé vinyly. A přitom také využít výhod moderních médií a záznamy například digitalizovat. Potěší vás především automatickým spuštěním, takže se ho nemusíte bát, pokud nemáte s audiotechnikou velké zkušenosti. Navíc nepotřebujete shánět ani externí předzesilovač, gramofon ho má integrovaný v sobě. Stačí ho pouze připojit k zesilovači a reproduktorům. Myslíme si, že je možné v této cenové kategorii očekávat zvuk velmi dobré kvality s bezproblémovou funkčností chodu ? U 210 rozhodně ANO.


Na základě provedeného testu udělujeme celkem 4 z 5 hvězdiček.

* Plně automatický

* Nízká cena

* Předzesilovač součástí gramofonu

* Kvalitní zvuk i zpracování


Tento automatický gramofon je ideálním řešením pro všechny, kdo si chtějí užít pohodlný a kvalitní poslech hudby v analogovém formátu. Potěší vás především automatickým spuštěním, takže se ho nemujesí bát ani ti, kdo například nemají s audiotechnikou velké zkušenosti. Navíc nepotřebujete shánět ani externí předzesilovač, gramofon ho má integrovaný v sobě a stačí ho připojit k reproduktorům.

Hodnocení odborníků a ostatních uživatelů
Na gramofon se objevují převážně kladné recenze. Uživatelé v nich zmiňují jednoduchost ovládání, kvalitní zvuk a pochvalují si bezproblémový chod s dobrou kvalitou použitých materiálů a celkovým provedením.  Občas chválí i design, ten je ale spíše subjektivní záležitostí, každému se líbí něco jiného.

Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama