Reklama
Reklama
Reklama

Esoteric K-01

Esoteric K-01

Esoteric K-01 aneb neodolatelná nabídka z druhé ruky

VRDS-NEO „VMK-3.5-20S“ je vysoce kvalitní mechanismus využívající sadu keramických kuličkových vřetenových ložisek.

vrdsneo

Špičkové TOP modely japonského Esoteric se pyšní špičkovou mechanikou pro čtení nedokonalých kotoučků CD/SACD. Vlajkový model Esoteric K-01 je vybaven mechanikou s kódovým označením VMK-3.5-20S, jejímž základem je 20 mm silná ocelová deska jako můstek a všechny ostatní součásti mechaniky jsou také kovové. Celková hmotnost mechaniky je 5,2 kg a včetně ocelové základny šasi se celková hmotnost vyšplhá na 12 kg. Mechanika je také vybavena technologií, která zajišťuje, že snímání povrchu disku respektive záznamu je vždy naprosto kolmé, což má podle Esoteric stěžejní vliv na přesnost čtení. Vylepšením prošlo servo mechaniky a ložiska jsou opět keramická kuličková. Zavírání a celková preciznost provedení je jako obvykle zcela ukázková a velmi tichá. VRDS-NEO je osazena silným bezjádrovým třífázovým bezkomutátorovým vřetenovým motorem, který je poháněný neodymovými magnety.

VRDS-NEO-VMK-3-5-20S

VRDS-NEO mechanika je vybavena speciálně vyvinutým servo mechanismem VS-DD (VRDS Spindle Discrete Driver) a také samostatným toroidním napájecím zdrojem pro mechaniku, což by mělo zajistit oddělení audio obvodů přehrávače od mechaniky a zamezení případné kontaminace rušením. S trochou nadsázky lze říci, že jde o oddělený transport od DAC v jednom šasi. Esoteric K-01 je podle výrobce v přesnosti čtení naprosto bezchybný! 

k-01xs_vrds_6coils

c7072ee8489f405d85b56a7cf3544cf5

Vysoká linearita DAC díky použití osmi paralelních/diferenciálních čipových sad AKM na kanál !

Konstrukce celé digitálně analogové části je striktní dual-mono se samostatným D/A převodníkem pro každý kanál a nezávislým napájením od dedikovaného zdroje. Jako základ použil výrobce čip z dílen Asahi Kasei Electronics AK4495S, který se dá označit za 32bitový D/A převodník. Duální mono D/A převodníky založené na filozofii plně monofonního D-01. Obvody D/A převodníku K-01 jsou založeny na obvodech špičkového monofonního D/A převodníku D-01 D/A společnosti ESOTERIC a poskytují paralelní/diferenciální výstup s osmi okruhy na kanál. Tím je dosaženo ohromující linearity a ultra nízkého faktoru zkreslení. Firma se u tohoto modelu chlubí 35bitovým zpracováním PCM signálu s následným převodem na analogový signál. Všeho je dosaženo kombinací několika výše jmenovaných převodníků a patentovaným algoritmem. D/A převodníky s osmi obvody na kanál jsou namontovány na samostatné analogové audio desce pro levý a pravý kanál. Všechny komponenty, včetně napájecího obvodu a napájecího transformátoru, jsou odděleny pro pravý a levý kanál, aby vznikla plně duální mono konfigurace se stejným rozložením pro každý ze dvou kanálů. Jedna skříň obsahuje dva monofonní 32bitové D/A převodníky, které se vyvinuly z obvodů a filozofie D-01. Mohou se pochlubit ideální kapacitou napájení a vynikajícím oddělením kanálů pomocí konfigurace napájení rozdělené na pravý a levý kanál. Výsledkem je vysoce kvalitní přehrávání s bohatou lokalizací a zvukovou hloubkou.

k-01xs_vrds_bridge

Vysoce kvalitní diskrétní vyrovnávací obvod s vysokonapěťovým napájením

Pro analogový audio výstup byl nasazen diskrétní vyrovnávací výstupní obvod s vysokonapěťovým napájením +/- 22 V podle technologie použité u D-01. Plně se využívá mimořádně vysoké schopnosti pohonu a rychlosti přeběhu, aby bylo zajištěno přehrávání různých signálů bez stresu, od nepatrných signálů až po vysoký výkon. Tyto výkonné výstupní obvody diskrétní vyrovnávací paměti jsou rozmístěny symetricky, aby vytvořily bohatou a plně vyváženou konfiguraci pro XLR audio výstupy. Kromě toho je implementována konfigurace paralelního vyrovnávacího výstupu pro přepnutí vyrovnávacího zesilovače na paralelní konfiguraci, když jsou použity audio výstupy RCA. Tato vylepšení poskytují pokročilé obvody s nejlepší kvalitou zvuku pro každý ze symetrických a nesymetrických výstupů signálu.

k01-10

k01-11

Podpora formátů zahrnuje kromě obligátního CD (Red Book) a SACD (DSD) také FLAC/MP3 a DSD. Skrze USB je možné přehrávat PCM až do rozlišení 32bit a samplovací frekvence 384 kHz. Zajištěna je podpora obou formátů DSD 64 (2,8 MHz) a DSD 128 (5,6 MHz). USB je vyřešeno pomocí XMOS a Esoteric disponuje i vlastními ovladači pro Windows a Mac OS. USB vstup podporuje vysoce kvalitní asynchronní přenos a vstup zdrojů s vysokou vzorkovací frekvencí do 24 bitů / 192 kHz. K dispozici je i softwarový přehrávač... optimálním výkonům tedy nestojí nic v cestě. Software Esoteric HR Audio Player podporuje také ASIO 2.1. K-01 také potěší možností navolení digitálního filtru se čtyřmi přednastavenými úrovněmi, takže uživatel si může jemně doladit výsledný zvuk.  Kromě dvou typů digitálních filtrů FIR, které mají pověst vynikající kvality zvuku, jsou k dispozici dva typy digitálních filtrů s krátkým zpožděním. Podle vašich preferencí si tak můžete vybrat jakýkoli z digitálních filtrů nebo režim zcela vypnout.

01-20

K-01 můžete také používat pouze jako diskrétní D/A převodník pro zdroj s vysokou vzorkovací frekvencí. K-01 maximálně využívá úžasnou kvalitu svého 32bitového duálního mono D/A převodníku.

K-01 má tři systémy vstupu (USB, koaxiální a optický) a tyto digitální vstupy podporují zdroje s vysokou vzorkovací frekvencí až 24 bitů/192 kHz.

k01-2

Celková hmotnost přístroje dosahuje závratných 32 kg. Nyní mimořádně v nabídce v excelentním stavu po 1. majiteli na 2ndaudio.cz.

893333_521081077934237_1764449427_o (1)


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama