Reklama
Reklama
Reklama

FLUX Hifi Turbo 2.0


FLUX Hifi Turbo 2.0 - Electronic Vacuum Cleaner for Records - Made in Germany


Aby se zabránilo nepříjemným zvukům na pozadí, Flux-Hifi vyvinul  kompaktní elektronický vysavač na gramofonové desky s označením: Turbo 2.0.

flux hifi - 100

Společnost Flux Hifi se sídlem ve Schwetzingenu v Bádensku-Württembersku nás znovu a znovu překvapuje inovativním a užitečným hi-fi příslušenstvím, nyní v podobě elektrického vysavače pro vinylové desky. Nutné podotknout, že vývoj i výroba probíhá výhradně v Německu pod vedením hlavního inženýra vývoje a šéfa Dr. Mariuse Gartnera.

Mohl by tento elektricky poháněný malý pomocník skutečně nahradit tradiční gramofonové kartáčky, různé štětce a splnit četné sliby svého výrobce?

flux hifi - 10

V portfoliu německé společnosti Flux Hifi je kromě ultrazvukového čističe hrotů gramofonových přenosek,  zvaného Sonic, také čistič gramofonových desek Turbo 2.0. Je to velmi jednoduché... jedná se o elektrický vysavač na LP. Prvotní myšlenka, díky které unikátní výrobek spatři světlo světa je zřejmá:

Turbo 2.0

Zatímco s oblíbeným „koštětem“, kterému všichni říkáme karbonový kartáček, zachytíte pouze část prachu a zbytek zcela spolehlivě rozmístíte do ostatních drážek, „vysavač“ odstraní všechny prachové částice z povrchu desky a ze všech drážek. Samozřejmostí je ochrana citlivého povrchu desky. Deska se nesmí přisát, proto je výkon optimalizovaný tak, aby se pod vysavačem během procesu vysávání bylo možné s deskou otáčet a v neposlední řadě se nesmí LP staticky nabíjet. S Turbo 2.0 se Flux Hifi podařilo sladit všechny požadavky do jednoho přístroje, který poskytuje moderní, šetrné a velmi účinné čištění vinylových desek.

flux hifi - 11

Bateriové zařízení je lehké a praktické, takže jej lze snadno držet nad gramofonovou deskou, která se volně otáčí. Sací hubice je opatřena speciálními velurovými běhouny, které chrání povrch desky. Sací výkon je takový, že prach je nasáván, ale deska není přisávána k přístroji. Úzký proužek nejjemnějších karbonových štětin odvádí statický náboj skrz zařízení, které je uzemněno přes kovovou kontaktní plochu. Nasátý prach se zachytí ve výměnném filtru.

Turbo 2.0

Aby se zajistilo, že odsátý prach se nevrátí zpět na desku, je Flux Turbo 2.0 vybavený vyjímatelným filtrem, který je potřeba jednou za čas vyměnit. V tomto případě podle znečištění výrobce doporučuje výměnu po 4-6 měsících.

Přístroj je již na trhu čtvrtým rokem. Za ty léta prošel mnohými modifikacemi a nyní přichází na trh ve verzi 2.0. Změn je opravdu více.... zvýšení a optimalizace sacího výkonu, zdokonalila se konstrukce sacích kanálů, tím se rovnoměrně rozložil vysávací efekt po celé vstupní štěrbině. Došlo také ke zvýšení otáček elektromotoru z 20 000 ot/min na 30 000 ot/min. Nicméně, jak říká Dr. Gartner, nyní vysavač bez problémů odstraní i velmi hluboko zapadlé nečistoty a prach. V neposlední řadě se změnila i povrchová úprava. Nyní je hrubší a neklouže z ruky.  Jinak vše běží stejně hladce jako předtím. Podržíte tlačítko stisknuté a ošklivý prach je minulostí.

Závěr

Vliv na přehrávání je překvapivě silný ! Zvuk působí osvobozujícím dojmem. I složitá hudba s vysokou úrovní je reprodukována s výrazně menším zkreslením. Hluky a ruchy při přehrávání, dříve charakteristické pro analogové přehrávání, jsou před poslechem sníženy až o 50 % sáním. Cílem zde není dosáhnout klinicky čisté reprodukce, ale spíše vytěžit maximum ze všeho, co je na záznamu. A to je hodně. Druhou výhodou je prodloužení životnosti snímacího hrotu přenosky.

Klíčem při použití FLUX-Turbo 2.0 je jeho jednoduchost a nekompromisní přínos. 

flux hifi - 14

A co říká Dr. Gartner, který nevidí turbo vysavač jako náhradu, ale jako dokonalý doplněk i k pračce desek?

Jeho rada je ošetřit desky vysavačem Turbo 2.0 před každým hraním poté, co byly původně vyčištěny v pračce na desky. To znamená, že ceněný vinyl zůstává bez prachu, nečistot. Jedině tak může předvést svůj skutečný zvukový potenciál bez zkreslení a šumu na pozadí.... prach je totiž nutné odsávat a zbavit se ho, ne ho pouze přemístit.

FAKTA:

  • Produkt: Flux-Hifi Turbo 2.0
  • Kategorie: Gramofonový kartáč s elektrickým odsáváním
  • Cena: 7.290.-Kč
  • Rozměry a hmotnost: 125 x 122 x 64 mm (VxŠxH), 265 g (bez baterií)
  • Černá barva
  • Ostatní: včetně baterií
  • Záruka: 2 roky
  • Další: výměnné filtry

Sale-design-template-business-templates-summer-sale-PixTeller

Výrobce: 

FLUX-Hifi GmbH & Co. KG
Robert-Bosch-Straße 3-5 | 68723 Schwetzingen
Telefon: 49 (0)6202-9508 904
Web:  https://www.flux-hifi.de/

Distributor:

Horizon Trading Prague s.r.o. - Czech Republic 
Ďáblická 902/2j, 182 00 Praha 8 - Ďáblice 
tel: +420 605 333 663 (pevná linka), +420 606 642 175, +420 731 488 630, +420 604 262 062
web.: www.horizontrading.cz

Turbo 2.0


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama