Reklama
Reklama
Reklama

Indiana Line Diva 3 a Diva 5

  • Novinka

DIVA

NEJLEPŠÍ SÉRIE V NOVÉ VERZI

Kořeny značky Indiana Line sahají až do roku 1977. Za mnoho let svého působení na trhu se pevně etablovala jako jedna z nejvýznamnějších italských značek v audio průmyslu. Nabídka produktů Indiana Line sestává především z reproduktorů a instalačních reproduktorů. Konstruktéři z Indiana Line důsledně usilují o spojení nejvyšší kvality výroby s racionálním využitím komponentů. Výsledkem jsou modely, které v mnoha ohledech předčí reproduktory v podobné cenové relaci.

Mezi všemi modely Indiana Line mají reproduktory řady Diva zvláštní místo. Tato vlajková produktová řada dokonale kombinuje elegantní design se solidním řemeslným zpracováním a vynikající kvalitou zvuku. 

diva-3-03

Indiana Line představila své nové modely z referenční řady DIVA. Diva 3 je regálový 2.5 pásmový model a podlahový Diva 5 je pokročilý 2.5 pásmový s novým designem. Oba modely mají bassreflexové ozvučnice s otvorem na přední straně, což umožňuje jejich snadné umístění v prostoru nebo velmi blízko zdi. Skříně mají unikátní, mírně nakloněnou přední stranu. Přední panel je také poměrně silný - u modelu Diva 3 je to 25 mm, u Diva 5 dokonce 30 mm. To zvyšuje mechanickou stabilitu reproduktoru a zabraňuje nežádoucím vibracím, což umožňuje transparentní a dynamický zvuk.

Pochylony-front

diva-5-02

Středobasové měniče v nové řadě reproduktorů Diva využívají patentované horní odpružení Dual-Wave.

Dual-Wave

Toto precizně navržené uchycení koše reproduktoru přispívá k rozšíření lineárního provozního rozsahu měniče a výrazně snižuje zkreslení basů. Tvarová struktura Dual-Wave připomíná tzv. harmonikové zavěšení používané v profesionálních pódiových reproduktorech. Navíc byl vylepšen design hliníkového koše středobasového měniče. Má více otevřená proudnicová žebra, která vytvářejí menší odpor vzduchu za membránou a tím snižují rezonance. Magnetické pohony byly optimalizovány pomocí metody konečných prvků, což má za následek stabilní chování a nízké zkreslení i při největších amplitudách signálu.

diva-5-03

Všechny středobasové a basové měniče mají membrány vyrobené z odolného tkaného polypropylenu Curv. Byly vyvinuty speciálně pro reproduktory Indiana Line Diva. Tento materiál kombinuje výhody membrán z přírodního materiálu s výhodami pevných membrán (vysoká dynamika, přesnost a široká, rovnoměrná frekvenční charakteristika). Zajišťuje neutrální a přesnou reprodukci zvuku, zejména v nízkých tónech. To se promítá do vynikající směrové charakteristiky a optimálního tlumení v širokém frekvenčním rozsahu při zachování minimální úrovně zkreslení.

curv

Membrány z odolného tkaného polypropylenu Curv

Curv je kombinací speciálních vláken s vysokou tuhostí a vysokým vnitřním tlumením. Jedná se o materiál, který je tepelně tvarován do kuželového profilu, který zajišťuje velmi dobré směrové charakteristiky zvuku. Curv cone spojuje výhody membrán z přírodních materiálů (teplý a příjemný zvuk) s výhodami tuhých membrán (vysoká dynamika, přesnost a široká, rovnoměrná frekvenční charakteristika). Membrány z materiálu Curv jsou také odolné proti vlhkosti a vyznačují se vysokou životností. Curv cone byl použit ve středobasových i basových reproduktorech.

diva-5-07

Oba modely jsou vybaveny osvědčeným výškovým reproduktorem. Díky technice Radial Vent (radiální tlumicí komora) nedochází k rezonancím typickým pro komory umístěné na ose za kopulí, což umožňuje reprodukci přirozeně znějících, nezabarvených sopránů. Novým, klíčovým prvkem je pečlivě vyvinutý design přední desky výškového reproduktoru. Ta je odlita z hliníku a obklopena speciálně profilovanou pryží. To zajišťuje vhodný rozptyl vysokých frekvencí a účinně snižuje vibrace. Pomáhá také rozšířit zvukovou scénu a lépe naplnit místnost soprány.

Gumowa-plyta-czolowa

Diva_3_Packshot_28_

Výhybky v reproduktorech Diva 3 a Diva 5 byly optimalizovány pomocí nejnovějších počítačových technik a získané výsledky byly pečlivě ověřeny mnohahodinovými poslechovými testy. Část filtru výškového reproduktoru používá pouze vzduchové cívky a fóliové kondenzátory. Cívky jádra, pokud jsou přítomny ve výhybce, mají laminované jádro ze železa s vysokým obsahem křemíku, které minimalizuje zkreslení od takových prvků. Jednotlivé komponenty byly zvoleny tak, aby bylo dosaženo nízkých výkonových ztrát, nízkého zkreslení a vyvážené frekvenční charakteristiky v co nejširším rozsahu zpracovávaných frekvencí. Minimální impedance 4 ohmy znamená, že nové reproduktory Diva mohou pracovat s prakticky jakýmkoli zesilovačem v audio systému.

IndianaLineDiva3Diva5

Modely Indiana Line Diva 3 a Diva 5 jsou nabízeny ve dvou barevných variantách - černá nebo dub s bílou přední stranou. Každý z nich má černou mřížku, magneticky připevněnou, a podlahový model je vybaven hliníkovými nožičkami s pryžovými tlumiči vibrací. Čela sloupů jsou pokryta matným lakem. Skříně jsou potaženy PVC dýhou. Díky designu nových reproduktorů Indiana Line se snadno hodí do jakéhokoli designu interiéru. Reproduktory Diva 3 a Diva 5 společnosti Indiana Line budou dostupné k prodeji na konci listopadu. 

new indiana


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama