Reklama
Reklama
Reklama

Jico - Seto-Hori Ceramic Moving Coil Cartridge

Ručně vyráběná High-End MC přenoska s půlpalcovým uchycením.

Made in Japan s přirozeně čistým a hedvábně hladkým zvukem, dokonalou dynamikou a podáním každého detailu.

0jico _vyrp15_6978seto-hori-1

Co takhle nějaký nápaditý, úžasně vypadající a ručně vyrobený analogový zvuk ze starověké země, ze země " vycházejícího slunce " ? Rádi bychom vám představili společnost NIPPON PRECISION JEWEL INDUSTRY CO. LTD. , jinak nazývaná JICO . Jejich mottem je „Save the world of music“. Jsou výrobci mnoha stylusů - ročně vyrobí 120 000 kusů, přes 2 200 různých typů pro 35 známých značek. jmen. Každý stylus je ručně sestavován a testován zkušenými Takumi (řemeslníky).

9995-JICO-Seto-Hori-MC-Tonabnehmer-TA00447-SETO-HORI_1

Pokud by jste chtěli JICO navštívit, budete muset přejít přes hory, abyste se dostali do vzdáleného města. V zimě město izoluje velmi silné sněžení. Továrna se nachází v Shin onsen (Shin onsen-cho), malém pobřežním městě v okrese Mikata, prefektuře Hyogo (Onsen-cho a Hamasaka-cho byly sloučeny v roce 2005), v regionu Kansai na ostrově Honšú, 200 km severozápadně od Ósaky a 500 km od Tokia. V průběhu let dělníci této nepříjemnosti využili ve svůj prospěch a začali si vše dělat sami: navrhují, vyrábějí a opravují přípravky a nástroje a tento duch spoléhání se na vlastní dovednosti přetrvává dodnes. 

9995-JICO-Seto-Hori-MC-Tonabnehmer-TA00447-SETO-HORI_3

Podnikání začalo v roce 1873 výrobou šicích jehel v oblasti Kjóta. Pak nečekaně vyvinuli různé produkty! V roce 1877 Thomas Edison vynalezl gramofon a v roce 1909 se objevil gramofon vyrobený v Japonsku. Z tohoto důvodu aplikovali svou technologii výroby "kimonových" jehel na gramofonové jehly. Počínaje rokem 1949 začali vyvážet do 40 zemí.  V roce 1966 začali vyrábět diamantové hroty. Každá přenoska je ručně kompletována až z 45 různých dílů. Řemeslníci, vesměs ženy, je montují a skládají se značnou pečlivostí ručně, jeden po druhém. Vlastní nástroje, pily a testovací zařízení jsou považovány za nezbytné pro udržení kvality jejich výrobků.

_vyrp13_69783

Byli jsme okouzleni, když jsme jí viděli a slyšeli naživo! Ručně vyrobená hlavice z keramiky a ořechu.... přidejte exotiku japonského řemesla a pochopíte, že jde o produkt, který musíte zkrátka mít na svém gramofonu.

"CERAMIC BODY - MICRO-RIDGE LINE CONTACT STYLUS - BORON CANTILEVER - HAND MADE IN JAPAN"

V JICO zvolili keramiku jako materiál pro tělo hlavy, jelikož myšlenkou bylo spojení spolupráce s tradičním místním japonským řemeslem. Keramika se běžně nepovažuje za vhodnou pro malé přesné díly, protože se při tuhnutí smršťuje, takže řemeslníci v JICO spolupracovali s laboratoří na studiu smrštění a vytvořili speciální proces, který by umožnil přesné nastavení keramického těla během odlévání.

Tělo bylo navrženo a vyrobeno v Seto a speciální keramika byla vypálena v Toki. Seto má dlouhou tradici ve zpracování a výrobě keramiky a je jedním ze šesti nejvýznamnějších měst Japonska s nejstaršími pecemi, kde výroba sahá minimálně do 10. století. Seto-vo výrazné spojení s keramikou je takové, že v Japonsku je obecný název pro keramiku setomono. Předpokládá se, že historie výroby keramiky v oblasti Toki začala před více než 1300 lety.

seto 4

Základna spojená s hlavou přenosky je vyrobena z přírodního ořechového dřeva a je vyrobena v Hamamatsu, městě, kde se nacházejí světoznámé továrny na hudební nástroje, včetně Yamaha a Kawai. Pro své vlastnosti bylo vybráno přírodní ořechové dřevo, úplně stejné, jako používají výrobci hudebních nástrojů.

seto hori 2 (1)

SETO-HORI je zcela ručně vyrobená přenoska s pohyblivou cívkou (MC). a „vysoký výkon“ s hrotem ve stylu „micro-ridge“ s laserem řezaným diamantovým hrotem a bórovou chvějkou. Cílem je, aby tento hrot byl co nejpodobnější nahrávacímu hrotu používanému k vytváření master disků. Slovo hori pochází ze slovesa horu , což znamená „vyřezávat“. Mnohostranný tvar hrotu snímá s neuvěřitelnou precizností detaily z drážek, které jsou pro hroty jiných tvarů zcela nedostupné. Tento tvar také snižuje opotřebení diamantu a vinylové drážky, čímž se prodlužuje životnost samotného hrotu – minimálně třikrát delší doba životnosti než u kónického hrotu! Bórová chvějka má velmi nízkou hmotnost a velkou tuhost. Proto je velmi účinná při přenosu pohybu a vibrací, stejně jako při získávání informací obsažených v drážkách s extrémní přesností.


SETO-HORI je vrcholem analogového poslechu za velmi atraktivní cenu!

MICRO-RIDGE LINE CONTACT STYLUS 


• Základna z přírodního ořechového dřeva

• Exkluzivní super tuhé ručně opracované tělo z keramiky

• Vinutí z extrémně čisté mědi typu 6N (čistota 99.9999%)

• Bórová chvějka pro vysokou věrnost s nízkou hmotností a vysokou pevností

• Kmitočtová charakteristika: 15 - 34.000Hz

• Ruční výroba Made in Japan

Přenoska svým tvarem připomíná šupinu ryby a má symbolizovat filozofii japonských rybářů "o chytání štěstí ze zvuků a hudby"

Tvar diamantového stylusu má mnohostěnný (polyhedrální) tvar , čímž dokáže z nejhlubších drážek vinylů vytáhnout i ty nejjemnější detaily, o čem mohou běžné přenosky jen snít! MICRO-RIDGE LINE CONTACT STYLUS dokáže kopírovat pohyby řezací hlavy a tak dostat z drážky maximum !

Díky tomuto tvaru se značně prodlužuje životnost hrotu, dochází k přesnému kopírování řezacího nože, čímž se i minimalizuje opotřebení jak samotné přenosky tak i vinylové desky

Chvějka je vyrobena z Boronu , má minimální hmotnost, vysokou tvrdost a zajišťuje dokonalou účinnost přenosu vibrací

Kata-Tori " (tvarování forem) a " Yaki-Ire " (vypalování) jsou pro výrobky z keramiky klíčovými procesy

Velmi dlouho se tradovalo, že keramika je při přenoska nevhodným materiálem, pro svou vlastnost smršťování se při vypalování

Společnost Jico dlouhodobě spolupracuje s laboratoří ve městě Seto. Výsledkem je finální proces, při kterém řemeslníci Jico jemně upraví keramické tělo a tím vytvoří dokonalý tvar přenosky Seto-Hori

I díky tomu je každá přenoska jedinečná a výjimečná

Základna , která je s keramickým tělem přenosky pečlivě spojena, je vyrobena z přírodního ořechového dřeva

Navíc ještě před finálním zabalením, které samozřejmě také probíhá ručně, je každá přenoska pečlivě kontrolována a testována 

Poslech byl skutečně překvapivý – dokonce vzrušující !

SETO-HORI je skutečně jedinečný a cenný objev v moři gramofonových MC přenosek. Tato přenoska okamžitě zaujme svým smyslem pro tempo, dynamiku, pohyb a otevřenost, stejně jako přirozenost a emoce. Její hladký a přirozený zvuk oživí jakoukoli nahrávku s vyrovnaností a čitelností jednotlivých nástrojů. Tón kytary a hlasu jsou prostě nádherný, věrohodný a přirozený.  Byli jsem ohromeni tím, jak dobře nahrávky z vinylů zní, i u starších desek a jak málo praskají! Kvalita zvuku je plná a vytříbená, s těžkými rozšířenými basy, sladkými výškami a bohatými středy. Přenosku jsme srovnávali i s dražšími přenoskami, kterým může směle konkurovat, dokonce je v mnoha případech s přehledem pokořila. Vokály spojené s hladkou tonalitou a dynamickou pohotovostí vytvoří z poslechu nepřekonatelné emoce a zábavu. Přenoska v podobě SETO-HORI je nejmenší součástí vašeho systému, ale stále hraje hlavní roli.

S přenoskou Seto-Hori si nekupujete jen výrobek nejvyšší možné kvality, ale i kousek japonské kultury.

 

Výhradní dovozce a distributor: www.horizontrading.cz

Možnost zakoupit zde:


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama