Lumin představil síťový přehrávač Lumin P1 před více než dvěma lety. Nyní je tu malý bratr, P1 Mini, který má všestrannost P1, ale stále sídlí v kompaktnějším krytu. Pod kapotou jsou zajímavé technické detaily.

Lumin P1 Mini: Možnost ovládání pomocí optických vláken

Stejně jako jeho model P1 ( podrobný fairaudio text Lumin P1 ) i Lumin P1 Mini září svou všestranností, protože obsahuje tři funkce v kompaktním pouzdře: streamer, DA převodník a předzesilovač.

Rozhraní na zadní straně Lumin P1 Mini

Lumin P1 Mini nabízí vstupy a výstupy v digitální i analogové doméně a je také možné připojení optických sítí prostřednictvím optických vláken.

I když je hlavní doménou Lumin P1 Mini digitální - USB, SPDIF a HDMI vstupy/výstupy a také ethernetové a optické připojení jsou toho důkazem - vývojáři zřejmě měli také srdce pro všechny, kteří připojte analogové zdrojové zařízení: součástí je také vysokoúrovňový RCA vstup. Streamovaný nebo právě konvertovaný – a je-li to žádoucí, hlasitostně řízený – signál lze odebírat jak symetricky (XLR), tak nesymetrický (Cinch). Mimochodem: Optické sítě prostřednictvím optických vláken mají umožnit úplnou izolaci od výpadků sítě.

Audiofilské standardy Lumin P1 Mini se odráží i v převodní části, která dokáže zpracovat PCM data až do 32 bit/384 kHz a DSD512. Zde dva DAC čipy ESS Sabre ES9028Pro běží v duálním mono režimu. Podporovány jsou všechny důležité audio formáty s vysokým rozlišením jako FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF nebo MP3 a také MQA . Na straně streamovací služby lze přímo klepnout na Qobuz, Tidal Connect a Spotify Connect. Lumin P1 Mini je také připraven na Roon a podporuje také Apple AirPlay2.

Bezztrátové ovládání úrovně

Mezi další technické přednosti patří vysoce přesné femto-quartz oscilátory pro taktování bez jitteru a patentovaný systém distribuce hodin FPGA. Lumin se také pyšní speciálním Leedh regulátorem hlasitosti, který má díky svému algoritmu umožnit bezztrátové digitální ovládání hlasitosti poslechu.

Rozsah dodávky, cena a dostupnost

Součástí dodávky je kvalitní a elegantní dálkový ovladač se zinkovým pouzdrem a akrylovým povrchem, ale samozřejmě lze digitální přehrávač ovládat i pomocí aplikace. Lumin P1 Mini bude dostupný od poloviny června ve stříbrné nebo černé barvě – za cenu 4 990 eur.