Reklama
Reklama
Reklama

Luxman D-10X - přesnost, citlivost, muzikálnost v jednom

10-19 -2.10.2023 - PBHL-

Navzdory vysoké ceně to za ty peníze rozhodně stojí (-:

10-1


Digitální přehrávač Luxman D-10X

Přesnost, citlivost, muzikálnost....
Vítejte na absolutním konci...v konečném vyjádření muzikálnosti. Vlajkový TOP model SACD/CD přehrávač Luxman D-10X staví na skvělém dědictví vysoce uznávaného předchůdce D-08u. Nabízí ještě více možností přehrávání, nejnovější technologii konverze, robustně
10-7 zesílený mechanismus a rafinovaný analogový výstupní stupeň.

Představuje LxDTM-i – originální mechanismus LUXMAN Disc Transport ve vylepšené verzi.
Světová premiéra digitálně-analogového převodníku ROHM Semiconductor MUS-IC™ BD34301EKV, která byla představena v květnu 2020.
D10 představuje ODNF-u – Only Distortion Negative Feedback (ultimátní) – v plně vyváženém výstupním zesilovači.
LUXMAN D-10X, vybavený nejmodernější mechanickou, digitální a analogovou technologií, otevírá oponu dokonalé zvukové scény ve všech směrech.

Nejnovější přenos LxDTM-i

10-14

Minimalizována byla i ta nejmenší zkreslení způsobená vibracemi a rezonancemi. Značně vylepšena byla mechanika LxDTM-i - LUXMAN s  originálním mechanismem. CD disk je kompletně uzavřen a izolován 8 mm silnými hliníkovými stěnami, které sahají k přední a zadní stěně, a 5 mm silným ocelovým plechem. Pro větší ochranu tvoří fyzický montážní systém integrovanou konstrukci, která podpírá boční rám. V kombinaci se super kvalitním mechanismem je čtení disku na nejvyšší možné úrovni a výsledek je tak opravdu mimořádný.

10-16

 

Pokročilé digitální zpracování

D-10X představuje debut nejlepšího D/A převodníku na světě, MUS-IC™ BD34301EKV od ROHM Semiconductor. MQA (Master Quality Authenticated) je oceňovaná britská technologie, která reprodukuje zvuk původní master nahrávky. Přehrávač je vybaven technologií MQA, která umožňuje přehrávat disky MQA CD a také zvukové soubory MQA až do 24 bitů přenášené přes USB, optické a koaxiální vstupy.

 

 

ODNF-u symetrický analogový obvod

10-3

ODNF obvody vedly k ODNF-u – Only Distortion Negative Feedback (ultimátní) – které jsou poprvé použity v D-10X. Tato plně symetrická konfigurace maximalizuje přesnost detekce chyb a minimalizuje zkreslení. Uslyšíte mnohem větší expresivitu s vylepšenou mikrodynamikou v celém zvukovém spektru, zejména ve vyšších frekvencích. Stupeň dosahuje přirozeného a hladkého průběhu i bez tradičních výstupních filtrů. Tajemstvím je zakázkový, odstupňovaný filtr 1. řádu × 3pásmové zpracování v rámci obvodu. Vynikající obvody si zaslouží silné pouzdro. Pro ochranu analogového signálu před změnami impedance země a magnetickými poli je D-10X vybaven kompozitním, bezsmyčkový podvozkem. Dobře stíněný povozek - šasi také účinně blokuje digitální šum.

10-5

 

Významné napájecí zdroje

Aby bylo zajištěno vydatné a stabilní napájení, byla zvýšena kapacita výkonových transformátorů o 27 % ve srovnání s naší předchozí vlajkovou lodí. Kromě toho D10X nabízí nezávislé regulátory pro každý okruh a také působivé filtrační kondenzátory pro maximální stabilitu.

 

 

Jedinečné uspořádání PCB LUXMAN

Zvukový signál mohou ovlivnit dielektrické efekty, nežádoucí odpor a rozptylová kapacita na deskách plošných spojů. LUXMAN v D10X tyto efekty potlačuje velkorysou 100 μm silnou měděnou fólií, pozlacenými spoji a odstraněním pájecí masky. Navíc plošné spoje používají jemně zakřivené schéma zapojení, které zajišťuje hladký tok signálu.

10-6

Vysoce kvalitní, vybrané komponenty

Žádný detail není příliš malý, aby jej inženýři společnosti LUXMAN zvážili a vylepšili. Výstupní konektory RCA jsou pozlacené slitinou, která kombinuje vodivost mědi s odolností mosazi. Pro symetrické výstupy jsou použity robustní konektory Neutrik XLR. Litinové izolátorové nohy s gradienty hustoty navíc poskytují pevné uchopení a zároveň tlumí rezonance na polici.

 

Všestranné digitální vstupy

Pro doplnění moderních audio systémů D10X nabízí jeden koaxiální a dva optické vstupy a také USB vstup, který podporuje DSD i PCM. Kromě izochronního přenosu podporuje USB vstup čtyři režimy přenosu Bulk Pet®, které optimalizují zatížení procesoru mezi zdrojem a D-10X pro lepší transparentnost.

10-9

 

 

Displej se 4násobným přiblížením

V klidu si vyberte pozici poslechu...díky funkci 4x zoom je fluorescenční displej z každého místa dobře čitelný. Při přehrávání disků CD a souborů MQA potvrzuje stav dekódování tříbarevný indikátor:

Studio (modrý)

Authentic (zelený) 

Renderer (purpurový)

 

Ergonomické IR dálkové ovládání

0-18

Přiložený hliníkový dálkový ovladač má stejnou povrchovou úpravu jako ovládací panel přehrávače. Bez opuštění ideální poslechové pozice můžete ovládat numerickou klávesnici, transportní funkce a stmívač displeje.

Originální software pro přehrávání LUXMAN

Pro přehrávání hudby na PC je vhodná aplikace LUXMAN Audio Player. Tento software podporuje soubory FLAC, ALAC, WAV, AIFF, MP3, DSF a DSDIFF. Software pro Windows a macOS si můžete stáhnout z oficiálních stránek LUXMAN.

 

Specifikace

Podporované disky: SACD, CD (CD-R, CD-RW, MQA-CD)

Podporované vzorkovací frekvence: USB vstup (PCM): 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz, 352,8 kHz, 384 kHz, 705,6 kHz, 768 kHz (16, 24)

USB vstup (DSD) : 2,8 MHz, 5,6 MHz, 11,2 MHz, 22,4 MHz (1 bit)

Koaxiální/optický vstup: 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz (16, 20, 24-bit)

Analogový výstup, Napětí / Impedance Nevyvážený : 2,4 V / 300 Ω, Vyvážený: 2,4 V / 600 Ω, Pro SACD / DSD: 1,3 V

Frekvenční odezva:

  • CD: 5 Hz až 20 kHz (+0, -1,0 dB)
  • SACD: 5 Hz až 38 kHz (+0, -3,0 dB)
  • USB: 5 Hz až 47 kHz (+0, -3,0 dB)

Celkové harmonické zkreslení CD : 0,0018 %, SACD: 0,001 %, USB: 0,0015 %.

Poměr S/N (IHF-A):

  • CD 125 dB
  • SACD: 121 dB
  • USB: 125 dB

D/A převodník: ROHM BD34301EKV (mono provoz) x 2

Napájení: 230V~(50Hz) / 115V~(60Hz)

Příkon : 48W

Rozměry: 440 (Š) x 154 (V) x 418 (H) mm, včetně předního tlačítka 2 mm a zadního konektoru hloubky 13 mm

Čistá hmotnost : 22,4 kg

Příslušenství : dálkový ovladač (RD-29), napájecí kabel

Na závěr:

"Čím déle posloucháte D10X, tím více docházíte k závěru, že přehrávání digitální hudby musí znít přesně jako prémiový přehrávač Luxman a nijak jinak."

"Zcela nový SACD přehrávač Luxman D-10x využívá nejmodernější ze všech moderních převodních čipů. Spolu s integrovaným zesilovačem Luxman L-509X se stává současným zázrakem.“

„Luxman nepřestává těšit světové fanoušky hi-fi. Jedním šmahem vám Japonci zas a znovu ukazují, že lze pokořit nové zvukové dimenze. To stojí úsilí a samozřejmě peníze. Proto D10X za ty peníze rozhodně stojí"

-výhradní dovozce a distributor: www.luxman.cz-


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama