Reklama
Reklama
Reklama

Nové MM přenosky Ortofon 2MR s "redukovaným tělem"

Novinka 2023

Nové MM přenosky Ortofon 2MR s "redukovaným tělem"

Společnost Ortofon oznámila dostupnost nízkoprofilového přírůstku do své řady 2M přenosek s pohyblivým magnetem.

Ortofon rozšiřuje stávající nabídku 2M řady o zcela novou řadu přenosek. 2MR je zcela přepracována do nového „redukovaného“ pouzdra, díky čemuž je kompatibilní s širokou řadou a nabídkou ramének na trhu.

ortofon_2mr_red_tilt_right_01__large_full
Stávající řada 2M se dobře hodí pro mnoho ramének na stávajícím moderním trhu a je bez problémů kompatibilní s raménky, která mají nastavitelné VTA. Ortofon však upozorňuje na mnohá raménka od oblíbených výrobců gramofonů, jako jsou Linn, Rega, Pro-Ject a další, kde VTA není nastavitelné a běžná výška kazety 2M je příliš vysoká. Tato překážka nastane také v případech, kdy byste svůj gramofon upravili osazením silnější podložky - slipmatu nebo vyššího talíře a potřebovali byste to kompenzovat sníženou výškou přenosky..... právě v tomto případě použijete přenosku z řady 2MR, která je nižší.
ortofon_2mr_blue_side_left_01__large_full
2MR snižuje celkovou výšku těla kazety o 3 mm, přičemž zachovává úhel vertikálního sledování (VTA).  VTA - vertical tracking angle je úhel spojnice hrotu a bodu uložení chvějky k rovině desky. Kazety Ortofon jsou konstruovány tak, že úhel chvějky odpovídá 20° úhlu řezu záznamu, když je přenoska zatížena doporučenou sledovací silou, a základna přenosky je rovnoběžná s raménkem, které musí být zase rovnoběžné s povrchem desky.

ortofon_2mr_bronze_tilt_left_01__large_full
2MR těží ze všech stávajících kvalitativních závazků řady 2M k autentické reprodukci zvuku, včetně „vysoce výkonného“ systému motoru se čtyřmi cívkami a technologií dělených pólů.
ortofon_2mr_black_lvb_front_04__large_full
Protože tato možnost přenosky různé velikosti je užitečná v mnoha případech použití, každý model řady 2M je k dispozici jako varianta 2MR, včetně 2M Black LVB250, 2M Mono a 2M 78. Pro již známé pohodlí jsou hroty 2MR stejné jako běžné hroty z řady 2M a lze je upgradovat jako u standardní řady.
AVimg_45869


Řada kazet Ortofon 2MR je dostupná od listopadu 2023. Ortofon také bude nabízet specializovanější 2MR 78 a 2MR Mono.

VTA

Nastavení svislého úhlu přenosky

Než přistoupíme k dalšímu seřizování měli bychom nastavit svislý sledovací úhel přenosky – anglicky VTA (Vertical Tracking Anlgle).

VTA 20°

nastaveni-prenosky-VTA-svisly-snimaci-uhel-hrotu-prenosky

O co se jedná? V podstatě o výškové nastavení raménka tak, aby při položení hrotu přenosky na vinylovou desku bylo raménko s hlavicí raménka rovnoběžné s touto deskou. Přesněji řečeno je VTA úhel, který svírá hrot přenosky s kolmicí na desku. Opět ne všechny gramofony nastavení svislého úhlu umožňují. Správná hodnota tohoto úhlu se mění dle toho, jak byl nastaven řezací nůž při výrobě matrice vaší desky. V 60 letech to většinou bylo 15°. Od 70 a 80 let je tato hodnota dohodou ustanovena na 20° a přenosky jsou takto vyráběny, takže opravdu stačí nastavit zmiňovanou rovnoběžnost raménka s deskou. Zde si dejte pozor na výměnu různých podložek pod LP, které mohou mít různou tloušťku a tím změníte i hodnotu svislého úhlu.

Ortofon2MR-specs

Ortofon-2rm


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama