Reklama
Reklama
Reklama

Novinka 2023 - Luxman C-10X

  • Novinka

C-10X

Dechberoucí realistický, plný harmonie Vlajkový model, který vdechne zcela nový zážitek z poslechu. V C-10X můžete cítit obvodovou technologii a know-how, kterou Luxman během let nashromáždil, stejně jako zvuk a směr, kterým se bude nadále ubírat. 

Jakmile zvýšíte hlasitost, budete uchváceni pocitem reality. Otevře se před vámi prostorná zvuková scéna, která krásně vyplní prostor. Tam, kde hudba vdechne životu energii, se rozvine zázračný zážitek. To, co jsme pro náš vlajkový model hledali, bylo maximální vyjádření v umělecké formě, kterou je hudební reprodukce.

C-10X“ je nový vlajkový model, který je nástupcem špičkového předzesilovače „C-900u“, který spatřil světlo světa v roce 2013. Společnost tvrdí, že byla vyvinuta s cílem dosáhnout ohromující kvality zvuku jako produkt nové generace s ohledem na 100. výročí svého založení v roce 2025, včetně zcela nového obvodu zesilovače.

Sekce zesilovače je vybavena novým firemním zesilovačem zpětné vazby "LIFES", který je také poprvé použit ve vlajkové lodi stereo zesilovače "M-10X" jako předzesilovač. Uspořádáním čtyř předzesilovačů za přesně stejných podmínek jako u plně vyváženého obvodu předzesilovače bylo dosaženo přirozeného, ​​trojrozměrného zvukového pole. Zisk byl vylepšen z 12dB předchozího modelu C-900u na 15dB.

LIFES používá N-kanálový duální JFET v prvním stupni diferenciálního zesilovače, což výrazně zlepšuje přesnost detekce zkreslení. Snížením počtu paralelních prvků tvořících obvod a značným zlepšením provozní konfigurace celého obvodu zesilovače se zkreslení při zesilování snížilo zhruba na polovinu.

Obvod konstantního napětí bude také oprášen. Podporuje jemné operace zesílení kombinací dvousložkového ovládacího prvku, který přispívá ke stabilnímu provozu obvodu se Zenerovou diodou vyráběnou společností Vishay. Napájecí obvod využívá zdroj s vysokou setrvačností, který je odolný vůči kolísání vstupu a kolísání zátěže a mění AC zesílení a DC zesílení. Vysvětluje, že přesně reprodukuje detaily hudby.

Jako protiopatření proti změnám prostředí jsou čtyři dvoutranzistorové proudové zrcadlové obvody s konstantním proudem umístěny na kanál uvnitř LIFES, aby důkladně potlačily účinky kolísání okolní teploty a napájecího napětí v poslechové místnosti. Kromě toho teplotní kompenzace pro proudový zesilovací stupeň využívá kombinaci tranzistorů a termistorů k potlačení kolísání předpětí, čímž se dosahuje stabilnějšího provozu produktu.

Sekce pro nastavení hlasitosti využívá ``LECUA-EX'', který kombinuje firemní elektronicky řízený systém tlumiče ``LECUA'' s vysoce přesným rotačním kodérem a nově vyvinutým mechanismem rotace závaží. Pohodlné nastavení hlasitosti, které důkladně potlačuje zhoršení kvality zvuku, je možné díky podrobnému počtu kroků 192 kroků v krocích po 0,5 dB a nastavení, které mírně zrychluje zvýšení/snížení hlasitosti otáčením knoflíku hlasitosti a podržením dálkového ovladače.

Vnitřní kabeláž využívá originální OFC drát, který dosahuje přirozeného přenosu signálu prostřednictvím spirálového stínění na každém jádru a nepokovování drátu jádra. Všechny audio obvody používají 100μm silnou nerezovou pozlacenou desku s odlupovacím povlakem, která eliminuje dielektrický efekt rezistového povlaku.

vnitřní obraz

Pouzdro má trojrozměrnou vrstvenou strukturu, která vyjadřuje ,,konstrikci'' mezi autentickým blasterovým bílým předním plátkem, který navazuje na C-900u, a hliníkovým horním panelem s vlasovou úpravou. Vybaven FL displejem pro zobrazení různých režimů s funkcemi zoomu a stmívání pro vynikající viditelnost, která odpovídá jemné povrchové úpravě Blaster White.

Pouzdro s kombinací různých povrchových úprav a tvarů

Vyznačuje se bezsmyčkovou konstrukcí šasi, která izoluje zvýšení zemní impedance způsobené proudem šasi a účinky generovaných magnetických polí, a gradačními litinovými nohami, které chrání hudební signály před zbytečnými vibracemi.

Z hlediska funkčnosti je vybaven funkcí úpravy vyvážení LR pomocí elektronicky řízeného ovládání basů/výšek a funkcí posunu hlasitosti pomocí LECUA a funkcí vstupního offsetu, která vyrovnává úroveň více vstupních zařízení s různými výstupními úrovněmi. Funkci vstupního offsetu lze přednastavit v rozsahu 0 až -6dB pro každou vstupní svorku.

Vybaveno funkcí hlasitosti vázanou na hlasitost, která odpovídá vlastnostem lidského sluchu (lze zapnout a vypnout pomocí přiloženého dálkového ovladače) a výstupními režimy, které lze vybrat a přepínat z nesymetrického, vyváženého a dvojitého zesílení, aby vyhovovaly systémovému prostředí. . V režimu bi-amp výstupu určeného pro nesymetrické připojení je možné nastavit úroveň (±6 dB) pro každý výstupní systém. Symetrické vstupy 1 až 3 mohou uložit přednastavené fáze pro každou svorku a jsou také vybaveny nesymetrickými externími vstupními svorkami, které lze použít pro předvýstup z AV zesilovače.

K dispozici jsou 3 vstupní svorky pro nesymetrické a vyvážené a 2 výstupní svorky pro nesymetrické a symetrické. Originální 27mm rozteč RCA terminály s vysokou tuhostí se používají pro nesymetrický vstup a výstup a Neutrik XLR terminály se používají pro symetrický vstup a výstup. AC vstup má pozlacený povrch a oproti předchozímu modelu byl změněn směr montáže tak, aby celá koncovka unesla váhu kabelu.

Zadní obrázek

Navíc je vybaven externím ovládacím terminálem, který zohledňuje budoucí rozšíření podpory vzdáleného ovládání, a spouštěcím vstupně/výstupním terminálem, který umožňuje propojení napájení s dalším audio zařízením (možné je i řetězení).

Vstupní citlivost/vstupní impedance je nesymetrický 180mV/45kΩ, symetrický 180mV/90k. Výstupní/výstupní impedance je nesymetrický 1V (maximálně 14,1V)/90Ω, symetrický 1V (maximálně 28,7V)/180Ω. Frekvenční charakteristiky jsou 20Hz až 20kHz (+0, -0,1dB), 5Hz až 110kHz (+0, -3,0dB), celková míra harmonického zkreslení je nevyvážená 0,006% (20Hz až 20kHz), vyvážená 0,004% (20Hz až 20kHz) ) ), poměr S/N je nevyvážený 129dB (IHF-A), vyvážený 132dB (IHF-A).

Spotřeba energie je 33 W (zákon o bezpečnosti elektrických spotřebičů a materiálů), 2,6 W (v pohotovostním režimu). Vnější rozměry jsou 440W x 130V x 434Dmm a hmotnost je 19,8 kg. Jako příslušenství vyhrazené hliníkové dálkové ovládání „RA-20“ a napájecí kabel založený na nekrouceném napájecím kabelu „JPA-15000“ výrazně zlepšily kvalitu zvuku změnou 30 % 3,5 mm 2-žilového vodiče na DUCC. "JPA-17000" je součástí dodávky.


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama