Reklama
Reklama
Reklama

Reloop Turn 7 je hezký a stylový

Reloop Turn 7 je hezký a stylový

Zde je hezký a stylový gramofonový přístroj, který je zaměřen na překlenutí propasti mezi drahými špičkovými gramofony a levnějšími, více rozpočtově orientovanými návrhy. Reloop je nejlépe známý výrobou vysoce kvalitních DJ gramofonů, ale Turn 7 je zaměřen přímo na hi-fi nadšence…

245435_reloop_ab1__large_full

Tento promyšlený a všestranný balíček obsahuje pohyblivou magnetickou kazetu typu MM - Ortofon 2M Red, vestavěný phono předzesilovač a krásně čiré odklápěcí víko. Na šasi je umístěn je 20 mm silný akrylový talíř poháněný 5 mm širokým plochým řemenem z malého stejnosměrného motoru s nízkými vibracemi. Samotný talíř váží kolem 1,7 kg a je velmi přesně opracován. Při pohledu shora pod úhlem je tak rovný, že může být obtížné říci, zda se točí nebo ne. Časy spouštění jsou rychlé, talíř dosáhne rychlosti přibližně za za 1 sekundu.

245435_reloop_ab9__large_full

Středové ložisko se otáčí hladce a nehlučně a zajišťuje velmi nízký hluk. Sokl šasi je vyrobený z MDF má povrchovou úpravu v černém klavírním laku s vysokým leskem a celá sestava je umístěna na čtyřech hliníkových nožkách s pružinou, aby se zlepšila izolace od podložky. Lehce poklepejte prstem na šasi, když LP hraje... nic příliš vážného nebo neobvyklého pro gramofon této ceny. Dražší šasi s přidáním dalšího tlumení by nepochybně zvýšilo náklady.

Talíř je vnitřně osvětlen pomocí dvaceti modrých LED diod umístěných kolem středového ložiska. Tyto LED diody osvětlují okraj talíře, takže Turn 7 vypadá docela efektně a elegantně; efekt je markantní, i když nemusí být každému po chuti.

Naštěstí můžete světla vždy vypnout, pokud dáváte přednost tlumenějšímu, decentnímu vzhledu. Může to být jen má představa, ale myslím, že s vypnutými světly zní hudba o něco čistěji. Zkuste si zahrát LP, které zní trochu jasně a přeplněně, a porovnejte – uvidíte. Slipmat o tloušťce 4 mm je součástí dodávky, ale není povinností jí používat. Podle mých uší je zvuk bez podložky o něco ostřejší, hladší a tlumenější. Většinu poslechu jsem poslouchal s nasazeným slipmatem.

245435_reloop_ab4__large_full

Raménko je vysoce kvalitním výrobkem s trubkou z uhlíkových vláken a odnímatelným headshellem. Aby byla umožněna optimalizace pro nastavení VTA, je raménko výškově nastavitelné s uživatelsky proměnnou svislou sílou na hrot a antiscatingem. Headshell se připevňuje pomocí oblíbeného upevnění SME. Gramofon je také dodáván včetně protiprachového odklápěcího krytu – luxus!

245435_reloop_ab2__large_full

Pokud uvažujete o začlenění gramofonového přístroje do vašeho systému, je potřebné, aby byl vybavený Phono vstupem. Bohužel ne všechny jsou takto vybaveny, ale protože Turn 7 má vlastní vestavěnou jednotku Phono předzesilovače, není problém, pokud má váš zesilovač pouze linkové vstupy s označením AUX. Můžete tak využít Phono předzesilovač v gramofonu, nebo ho naopak vypnout, pokud máte v zesilovači kvalitnější. Pak předzesilovač vypnete a připojíte gramofon přímo na Phono vstup ve vašem zesilovači.

245435_reloop_ab6__large_full

Pro ty, kteří chtějí digitalizovat svou sbírku vinylů prostřednictvím programů, jako je Audacity, Reloop užitečně poskytl Turn 7 výstupem USB. Opět se tím celý proces zjednoduší a ušetří se mnoho zbytečností. Přístroj je dodáván s propojovacím kabelem RCA na obou koncích, který je poměrně slušné kvality. Samozřejmě můžete upgradovat na kvalitní phono speciální kabel, který je ještě lepší, zvláště pokud jej připojujete k externímu Phono vstupu ve vašem zesilovači.

245435_reloop_ab5__large_full

Instalovaný Ortofon 2M Red má eliptický stylus a produkuje výstupní napětí 5,5 mV, hraje při přítlaku mezi 1,6 g až 2 g, s doporučenou hodnotou 1,8 g. Při tomto tlaku je sledovací schopnost drážky velmi dobrá, i když jsem raději trochu zvýšil váhu. Takže to bylo blíže 2g, abych získal lepší sledování a mírně snížil citlivost na povrchový šum. Mezi tělem přenosky a povrchem LP je i tak dobrá vůle. Kupující mohou v budoucnu zvážit upgrade přenosky na 2M Blue, ale dodávaná kazeta funguje překvapivě dobře.

245435_reloop_ab7__large_full

Je jasné, že u designu Turn 7 se hodně myslelo, aby byl co nejjednodušší, přímočarý a uživatelsky přívětivý. Ihned po vybalení z krabice můžete mít gramofon v provozu za méně než půl hodiny – vše je velmi jednoduché a jasné. Je pravděpodobné, že pro mnoho kupujících to bude jejich první ochutnávka vinylu – tak co mohou očekávat?

POSLECH

Reloop's Turn 7 je za tu cenu velmi zajímavý produkt. První věc, která vás ihned zaujme, je její velmi dobrá stabilita otáček – což není vždy případ gramofonů s řemenovým pohonem, dokonce ani drahých. Pomáhá tomu i velmi kvalitní jednodílné provedení hnacího řemenu, který je na povrchu mírně zdrsněný.

245435_reloop_ab8__large_full

Pak je tu jeho vestavěný Phono předzesilovač a vynikající přibalená cartridge v podobě 2M RED od značky Ortofon. Phono předzesilovač dosahoval dobrých výsledků. Je tichý, nebručí s dobrým zvukem a odstupem signál / šum. Přenoska je v moderním designu se systémem MM. Tento model poskytuje poskytuje čistý a otevřený zvuk s dobrými detaily a dynamikou.

1.

Při hraní alba Oscar Peterson Trio We Get Requests působil klavír jako jasný a perleťový, zatímco kontrabas byl plný a dřevitý. Bubny měly pěkný drive a povrchový hluk byl nízký. Celkově vzato, reprodukce byla mimořádně uspokojivá. Zvuk měl holografickou kvalitu „mimo reproduktorové skříně“, což je typické pro dobrý kvalitní gramofon vyšší třídy. Basy byly plnější a hlubší, než se očekávalo, s větší amplitudou a teplejším nádechem.

2.

Turn 7 má čisté středové pásmo, které odhaluje spoustu detailů. Na starém Philips LP z roku 1969 s Debussyho La Mer and Nocturnes s Eliahu Inbal a Amsterdam Concertgebouw Orchestra na mě udělala dojem schopnost tohoto přístroje extrahovat spoustu jemných informací z těchto vícevrstevných partitur. Samotný záznam je mírně nízkoúrovňový a potřebuje trochu přemlouvání, aby zněl živě a soustředěně. Na některých sestavách se zvuk může zdát trochu zapuštěný, ale ne na Turn 7, který byl pevný a plný. Dynamika byla také překvapivě velmi dobrá.

3.

Další album, které znělo překvapivě dobře, byla kompilace skladeb Phila Spectora „Wall of Sound“ – LP, které jsem si koupil v osmdesátých letech, s hity jako Be My Baby a River Deep, Mountain High . Tyto staré nahrávky měly pozoruhodnou hloubku a přítomnost s Turn 7 – vynikající výsledek pro tak cenově dostupný gramofon. Pak jsem šel z jednoho extrému do druhého a zkusil jsem jazzové album Erica Dolphyho z roku 1964 Out to Lunch on Blue Note. Reloop zvládl široké extrémy tohoto poněkud neposlušného mistrovského díla organizovaného chaosu s nadhledem a užitečně objasnil a rozlišil, co se hraje v hudebních náročných pasážích.

Reloop Turn 7

Ve skutečnosti téměř každé LP, které jsem si vybral, znělo dobře a bylo bez problémů reprodukováno. Vezměme si například Voulez-Vous od ABBA , který mi přišel trošku ostrý, jasný a progresivní, ale přesto tonálně dobře vyvážený a jasný. Popové nahrávky ze sedmdesátých let mohou snadno znít placatě a tence, ale Turn 7 dokázal najít pěknou rovnováhu mezi jasnými detaily na jedné straně a teplejším podáním, bohatostí a hmotností na straně druhé.

Podstatně dražší gramofony mohou nabídnout pevnost a přesvědčivost, jakou byste očekávali. Přesto Reloop není zahanben a nemá se za co stydět. Není zahanben – zdaleka ne. Je o něco lehčí a obezřetnější, ale přesto se dá velmi dobře poslouchat. Je to tedy dokonalá volba pro ty, kteří chtějí do svého hi-fi začlenit gramofon a přehrávat vinylové nahrávky, ale nechtějí nic příliš složitého nebo náročného.

VERDIKT

Mít několik slabin je součástí vinylového zážitku. Například ta malá kulička chmýří na hrotu a jemné klapnutí-klapnutí-klapnutí, když hrot přenosky dosáhne konce výběhové drážky. Nic se tomu nevyrovná ! Ani teď, když je možné přehrávat čistou hudbu bez hluku a šumu na pozadí ze stahování, streamování a CD. Přesto se některým lidem tato výstřednost líbí a chtějí se pustit do vinylové akce…

Závěr

Reloop Turn 7 je ideální pro tento typ kupujících, kteří si chtějí pořídit kvalitní přístroj za málo peněz.... je to relativně jednoduchý gramofon, který se snadno nastavuje a používá a má spoustu vychytávek, jako je USB, Phono výstup a kvalitní MM přenosku v ceně. Není to absolutně nejlepší za svou cenu, pokud jde o čistou kvalitu zvuku, ale jako celek je vysoce přesvědčivý a kvalitní. Musíte utratit o dost více peněz, abyste získali takto kompletní balíček s výrazně větší autoritou a jemností, než je tento. Tento balíček dělá všechny základy velmi dobře a nic konkrétního mu nechybí. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají jemně znějící, bezproblémový, all-in-one v jednom balení. 


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama