Reklama
Reklama
Reklama

Společnost Meridian Audio spolupracuje se společností Kia

Meridian Audio a Kia

Společnost Meridian Audio navrhla zvukový systém speciálně vyladěný pro vozidla EV: Nyní bude k dispozici v přicházejícím luxusním SUV Kia EV9.

meridian-2

Systém 14 reproduktorů, vyvinutý britskými průkopníky Meridian Audio po rozsáhlém výzkumu požadavků na poskytování pohlcujícího akustického zážitku v elektrických vozidlech, využívá sadu patentovaných technologií digitálního zpracování signálu optimalizovaných pro toto překvapivě náročné akustické prostředí. 

„Na základě úspěchu naší současné spolupráce nás Kia vyzvala, abychom vytvořili pohlcující systém prostorového zvuku, který umocní luxusní zážitek pro všechny cestující,“ vysvětluje John Buchanan, výkonný ředitel Meridian Audio. „Kia chtěla zachovat čistotu designu koncepčního vozu EV9, a tak jsme od rané fáze úzce spolupracovali s jejich designérským týmem, abychom zajistili, že to bude možné bez dopadu na kvalitu zvuku, náklady nebo vyrobitelnost.“

Po dlouhém období vývoje začlenila britská audio společnost Meridian do Kia EV9 Digital Signal Processing (DSP) se 14-ti reproduktory. Vlastní technologie byly optimalizovány pro náročné akustické prostředí čistě elektrického vozidla.

 

kia_ev9_meridian_audio-1__large_full

 

Poskytování fantastického zvukového zážitku v Kia EV není jenom o úrovni hluku na pozadí. Je to o složitosti možných zdrojů hluku, které nás obklopují a jejich frekvenční profily. Ty jsou typicky na výrazně vyšších frekvencích než ve spalovacím vozidle, což může ovlivnit naši schopnost vnímat různou polohu a barvu zvuku. Z tohoto důvodu je akustické prostředí podstatně náročnější na úpravu s aktivním potlačením hluku.

 

kia_ev9_meridian_audio-6__large_full

 

Společnost Meridian Audio se úzce zaměřila především na software pomocí proprietárních algoritmů pro správu akustického prostředí a poté překrytím více technologií DSP pro přizpůsobení zvuku dosáhla vynikajících výsledků  pro konkrétní vozidlo. Mezi tyto DSP technologie patří Meridian RE-Q pro optimalizaci zvuku podle akustiky kabiny vozidla a Meridian Digital Precision pro maximalizaci odstupu signálu od šumu (SNR).

 

kia_ev9_meridian_audio-5__large_full

 

K dispozici je také technologie mixování zvuku Meridian Horizon, která poskytuje prostorový zvuk z dvoukanálového sterea i nativního obsahu 5.1. Při změně rychlosti vozidla je na řadě technologie Meridian Intelli-Q Data-Driven Equalization, která nezvyšuje úměrně rychlosti pouze hlasitost, ale optimalizuje přehrávání detailnějším způsobem. Patentovaná technologie Meridian reaguje na profil hluku v pozadí. Například zvýšením nízkého a středního rozsahu, jak se hluk pneumatik stává výraznějším s rychlostí nebo drsnějším povrchem vozovky.

 

kia_ev9_meridian_audio-4__large_full

 

SUV Kia EV9 je třetím vozem, který přichází s technologiemi Meridian Audio a má být uveden na trh v Evropě, Asii a USA v roce 2024.

meridian-1


Přidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama