Reklama
 • Nakupujte

  výhodně !

Reklama
Reklama

Významný milník v historii značky Indiana Line - Diva 3 a 5

 • Novinka

maxresdefault (1)

Nová

řada

Diva představuje významný milník v historii značky Indiana Line. Reprosoustavy obsažené v této inovativní produktové řadě vycházejí z předchozích návrhů představených v řadě Diva a zahrnují četná vylepšení jak v technických řešeních, tak ve výběru komponent. Jednou z primárních inovací je implementace Dual-Wave odpružení v basových a středobasových měničích, které slouží k linearizaci jejich charakteristik a snížení zkreslení. Mezi všemi modely v portfoliu Indiana Line mají reprosoustavy z nejnovější řady Diva zvláštní postavení. Tato vlajková loď řady produktů Indiana Line hladce kombinuje elegantní design s dokonalým řemeslným zpracováním a výjimečnou kvalitou zvuku. Nové Divy se pyšní mechanicky i akusticky stabilními ozvučnicemi, doplněnými stylovým provedením. Přední panel je opatřen matným lakem (k dispozici v bílé nebo černé barvě, v závislosti na barevné variantě), zatímco zbytek skříně je potažen PVC dýhou. V současné době jsou k dispozici dvě barevné varianty: černá přední stěna v kombinaci s černým kabinetem nebo bílý panel v kombinaci s dubovým kabinetem.

Nové

Technologie

DIVA

INDIANA-LINE-TESI-3-STOJANOVY-SLOUPEK-CERNY-Prumer-subwooferu-160-mm

Dual-Wave odpružení

Dual-Wave je originální, precizně navržené membránové odpružení, které rozšiřuje rozsah lineárního chodu reproduktoru. Snižuje zkreslení, zejména v nízkých basových rejstřících, a zlepšuje artikulaci středního akustického pásma. To se promítá do zlepšeného zvuku nástrojů, zejména perkusních, smyčcových a akustických. Díky řešení Dual-Wave se také snižuje nerovnoměrnost frekvenční charakteristiky, která vzniká rezonancí okraje membrány, a to bez nutnosti lakování. Dual-Wave odpružené měniče mají také oku lahodící vzhled, který odkazuje na profesionální designy používané mimo jiné na pódiích.

Gumowa-plyta-czolowa

Gumová čelní deska výškového reproduktoru

Originální design přední desky výškového reproduktoru. Je odlita z hliníku a má pryžový povrch (místo běžně používaného plastu), což zajišťuje správný rozptyl výšek a pomáhá rozšířit zvukovou scénu, lépe naplnit místnost vysokými frekvencemi.

il zakl

Nakloněná přední část

Přední panel sloupu je v boxu umístěn  jedinečným způsobem  – je mírně nakloněn

dozadu, protože je zapuštěn do kabinetu  – dole má mělčí zapuštění,

nahoře hlubší. Toto řešení jiní výrobci u modelů nabízených v podobném cenovém segmentu nepoužívají. Přední panel má také konstantní tloušťku, která se mění v závislosti na modelu Indiana Line, až 30 mm, což zvyšuje mechanickou stabilitu reprosoustav a zabraňuje nežádoucím vibracím a také přispívá k získání transparentního zvuku.

indiana-line-diva3-nero

Počítačem optimalizovaná výhybka

Počítačově optimalizovaný návrh výhybky– pomocí metody konečných prvků (FEA, z Finite Element Analysis). Použití numerických výpočtů umožnilo získat vyváženou frekvenční odezvu a nízkou úroveň zkreslení a také snížit ztrátu energie. Získané zvukové výsledky byly ověřeny mnohahodinovými poslechovými testy. Filtrační obvod výškového reproduktoru používá pouze vzduchové cívky a fóliové kondenzátory. To umožnilo vyhnout se deformacím, které se často objevují v případě elektrolytických kondenzátorů nebo cívek s feritovým jádrem. Pokud jsou ve výhybce přítomny cívky s jádrem, mají laminované železné jádro s vysokým obsahem křemíku, které minimalizuje zkreslení.

diva-5-

Diva 5

Indiana Line Diva 5 je solidně navržený a zkonstruovaný 2,5-pásmový model reprosoustav, pro který je referenčním bodem populární reprosoustava Indiana Line Diva 552.

Model Diva 5 však oproti předchůdci obsahuje mnohá vylepšení, která vedla k výraznému zlepšení kvality zvuku, který reprodukuje. Tyto změny zahrnují technická řešení, použité komponenty a novou povrchovou úpravu. S Indiana Line Diva 5 dokážeme efektivně ozvučit místnost o ploše až cca 20 m² a zároveň zajistit zvuk s nízkým zkreslením.

Indiana Line Diva 5

Kořeny značky Indiana Line sahají až do roku 1977. Za mnoho let svého působení na trhu se pevně etablovala jako jedna z nejvýznamnějších italských značek v audio průmyslu. Nabídka produktů Indiana Line sestává především z reprosoustav a instalačních reproduktorů. Konstruktéři z Indiana Line důsledně usilují o spojení nejvyšší kvality výroby s racionálním využitím komponentů. Výsledkem jsou modely, které v mnoha ohledech předčí konkurenční reprosoustavy v podobné cenové relaci.

Diva – Nejlepší série v nové verzi

Mezi všemi modely Indiana Line mají reprosoustavy řady Diva zvláštní místo. Tato vlajková produktová řada dokonale kombinuje elegantní design se solidním řemeslným zpracováním a vynikající kvalitou zvuku. Modely nové řady Diva se vyznačují mechanicky a akusticky stabilními skříněmi se stylovým povrchem. Přední panel je lakován matným lakem (bílým nebo černým, podle barevného provedení), zbytek kabinetu je pokryt PVC dýhou. K dispozici jsou dvě barevné varianty: černý korpus s černým čelem nebo dubový korpus s bílým čelem.

Stylový kabinet se zakloněnou čelní stěnou

Sloup Diva 5 má dvoudílnou skříň vyrobenou z MDF. Jednou z částí je přední panel o tloušťce 30 mm, který zvyšuje mechanickou stabilitu kabinetu a zabraňuje nežádoucím rezonancím, čímž výrazně zlepšuje čistotu zvuku. Přední stěna je zapuštěna do kabinetu a mírně nakloněna dozadu, dole je mělčí zapuštění do skříně, nahoře zapuštění hlubší, což sloupu dodává ušlechtilý vzhled, který podtrhují nohy z litého hliníku. Atraktivní design Diva 5 umocňuje magneticky uchycená, akusticky průzvučná mřížka, která nahrazuje dříve používané plastové čepy pro uchycení tohto prvku, jak je vidět u ostatních sloupků řady Diva, včetně modelu Diva 552.

Vylepšené elektroakustické měniče

V modelu Diva 5 bylo provedeno několik změn oproti reproduktorům dostupným v předchozí řadě Diva. Je pozoruhodné, že koše reproduktorů byly přepracovány s efektivnějšími žebrováním, což snižuje odpor vzduchu za membránou a minimalizuje nežádoucí rezonance. Tyto koše byly účelově navrženy tak, aby bezproblémově fungovaly s odpružením Dual-Wave, což má za následek jak správnou funkci, tak výjimečnou estetiku.

Sofistikované membrány Curv

V 2,5-pásmové reprosoustavě Diva 5 je basový i středobasový reproduktor vybaven membránami Curv (polypropylenový kompozit), které je odlišují od jejich protějšků v modelu Diva 552. Tato volba materiálu u basového reproduktoru zajišťuje neutrálnější a přesnější podání nízkých tónů. Tyto konkrétní membrány jsou vyráběny výhradně pro Indiana Line na speciální objednávku.

Počítačově optimalizované parametry

Magnetické systémy v basovém a středobasovém reproduktoru byly optimalizovány pomocí analýzy konečných prvků (FEA) s cílem zlepšit jejich výkon v širokém rozsahu amplitud a frekvencí. Magnetická jádra každého měniče jsou vysoce nasycená, což snižuje indukčnost cívky a zkreslení, včetně intermodulačního zkreslení. Kromě toho je indukčnost linearizována, stejně jako u mnoha předchozích modelů Indiana Line, pomocí demodulačního prstence Aluring. Tento prvek byl použit pro středobasové i basové měniče, což má za následek čistší a artikulovanější zvuk i při vysoké hlasitosti, bez ohledu na přehrávaný hudební žánr.

Originální design gumového závěsu

Unikátní konstrukcí představenou poprvé u reproduktorů Indiana Line je Dual-Wave surround, který je přítomen v basovém i středobasovém reproduktoru modelu Diva 5. Toto precizně navržené horní zavěšení rozšiřuje lineární provozní rozsah reproduktoru, snižuje zkreslení, zejména v nízkých basových rejstřících, a zlepšuje artikulaci středního pásma. To má pozitivní dopad zejména na zvuk bicích, smyčcových a akustických nástrojů. Řešení Dual-Wave také snižuje nestabilitu ve frekvenční odezvě v důsledku rezonance okraje membrány, aniž by bylo nutné dodatečné lakování. Vizuálně atraktivní design Dual-Wave měničů připomíná profesionální stereo zařízení s tzv. akordeonovým odpružením.

Přesný výškový reproduktor s hedvábnou kopulkou

Další novinkou v reproduktorech Indiana Line, ve srovnání s těmi, které jsou v současnosti dostupné na trhu, je design výškového reproduktoru. Obsahuje unikátní radiální tlumicí komoru ve formě prstence obklopující cívku, na rozdíl od běžně používaného objemu za kopulkou. Tato konstrukce zajišťuje přirozený vysokofrekvenční zvuk a pomáhá vyhnout se nežádoucím rezonancím, které jsou často spojovány s konvenčními konstrukcemi. Výrazných změn doznala i čelní deska výškového reproduktoru u Diva 5, která je odlita z hliníku a vyznačuje se optimálně tvarovaným pryžovým povrchem. Tyto změny přispívají k rozšíření zvukové scény a efektivnějšímu naplnění místnosti vysokými frekvencemi.

Počítačově optimalizovaná výhybka

Výhybka použitá v modelu Diva 5 byla přepracována a optimalizována pomocí počítačových simulací. Topologie obvodů, počet komponent a jejich parametry byly přesně sladěny s reproduktorovou skříní a měniči, což má za následek vyváženou frekvenční odezvu, nízké zkreslení, snížené ztráty výkonu a kvalitu zvuku, která byla ověřena rozsáhlými poslechovými testy. Speciálně navržený obvod umožňuje Diva 5 bezproblémově pracovat s prakticky jakýmkoli zesilovačem.

Vzduchové cívky a fóliové kondenzátory

Filtrační systém výškového reproduktoru využívá výhradně vzduchové cívky a fóliové kondenzátory, čímž eliminuje potenciální zkreslení často spojené s elektrolytickými kondenzátory nebo cívkami s feritovým jádrem. Cívky s jádry mají laminované železné jádro s vysokým obsahem křemíku, aby se minimalizovalo zkreslení související s železným jádrem.

Nejdůležitější vlastnosti Diva 5:

 •      2,5-pásmový podlahový design
 • MDF kabinet s nakloněnou stěnou

 • Magnetické síťky

 • Počitačem laděná výhybka

 • Dělící frekvence: 400 Hz a 2,8 kHz

 • 150 mm středobasový měnič s Curv membránou

 • 150 mm basový měnič s Curv membránou

 • Dual-Wave – originální design zavěšení středbasového i basového měniče

 • 26 mm hedvábná kalota výškového měniče s radiální tlumící komorou

 • Kabinet s předním basreflexem

 • Frekvenční rozsah: 40 Hz až 23 kHz

 • Provedení: celočerné nebo světlý dub/bílá přední stěna

 • Doporučený výkon zesilovače: 30 – 130 W

 • Citlivost: 90 dB (2,8 V/1 m)

 • Rozměry (V x Š x H): 857 x 200 x 275 mm

 • Hmotnost: 13,1 kg

Technická data:

 • Model 2,5 pásmový / podlahový

 • Konstrukce bass reflex / přední

 • Použité měniče: středobasový: 1 x 150 mm (Curv polypropylene), basový: 1 x 150 mm (Curv polipropylen), výškový: 26 mm, hedvábí

 • Frekvenční odezva 40 – 23000 Hz

 • Citlivost (2,8 V/1 m) 90 dB

 • Dělící frekvence 400 / 2800 Hz

 • Bi-wiring / bi-amping ne

 • Rozsah impedance 4 – 8 ohmů

 • Doporučený výkon zesilovače 30 – 130 W

 • Rozměry (V x Š x H) 857 x 200 x 275

 • Barvy černá matná, dub s bílým předkem

 • Hmotnost 13,1 kg

diva-3

Diva 3

Indiana Line Diva 3 je všestranný 2-pásmový design propracovaný do nejmenších detailů. Designéři vycházeli především z regálových modelů Diva 252 a Diva 262. Model Diva 3 však obsahuje mnohá vylepšení ve srovnání se staršími reprosoustavami Indiana Line, což zvyšuje kvalitu reprodukovaného zvuku. Tato vylepšení zahrnují technická řešení, použité materiály a jednotivé komponenty. Diva 3 je ideální pro menší místnosti, kde může být umístění podlahových reprosoustav náročné.

Indiana Line Diva 3

Tradice značky Indiana Line sahá až do roku 1977. Za léta působení na trhu se etablovala jako jedna z nejvýznamnějších značek italského původu v audio průmyslu. Aktuální sortiment Indiana Line zahrnuje především reprosoustavy a instalační reproduktory. Základním cílem konstruktérů Indiana Line je spojit nejvyšší kvalitu zpracování s racionálním využitím komponent. Výsledkem jsou návrhy, které předčí konkurenční modely v podobné cenové relaci.

Nová verze nejvyšší Diva Série

Mezi modely Indiana Line dostupnými na trhu mají reprosoustavy řady Diva zvláštní místo. Tato špičková produktová řada v nabídce značky dokonale spojuje vytříbený design se solidním řemeslným zpracováním a vysoce kvalitní reprodukcí zvuku. Modely z nové řady Diva se vyznačují mechanicky a akusticky stabilními ozvučnicemi a stylovým povrchem, díky čemuž se perfektně hodí do jakéhokoli interiéru. Čelní panel sloupu je lakován matným lakem (bílým nebo černým, dle barevného provedení). Zbytek kabinetu je pokryt PVC dýhou. K dispozici jsou dvě barevné varianty: černá přední stěna s černým korpusem kabinetu nebo bílá přední stěna s dubovým korpusem.

Jemně nakloněná přední část kabinetu

Model Diva 3 je reprosoustava se skříní složenou ze dvou MDF částí. První částí je přední panel o tloušťce 25 mm, zvyšující mechanickou stabilitu skříně a zabraňující nežádoucím rezonancím, čímž zlepšuje čistotu zvuku. Na přední straně je basreflexový port umožňující umístění reprosoustav blízko zdi. Příslušenství obsahuje pěnovou zátku, která pomáhá ovládat nízkofrekvenční úroveň a umožňuje uživatelům upravit zvuk podle jejich preferencí. Přední stěna je zapuštěna do kabinetu a mírně nakloněna dozadu, dole je mělčí zapuštění do skříně, nahoře zapuštění hlubší. Atraktivní design podtrhuje magneticky připevněná, akusticky průzvučná mřížka.

Měniče s vylepšeným designem

Středobasový reproduktor v modelu Diva 3 se vyznačuje novým designem koše. Žebrování je nyní efektivnější a umožňuje volné proudění vzduchu kolem zadní strany membrány, čímž se snižují nežádoucí rezonance. Koš byl účelově navržen pro bezproblémovou spolupráci s novým proprietárním odpružením Dual-Wave, které zajišťuje jak vynikající kvalitu zvuku, tak estetiku.

Středobas s Curv Membránou

15cm středobasový měnič v 2pásmové reprosoustavě Diva 3 se může pochlubit membránou vyrobenou z materiálu Curv (polypropylenový kompozit), který přináší přirozený zvuk s precizně podanými nízkými frekvencemi. Stojí za zmínku, že tyto membrány jsou vyráběny výhradně pro Indiana Line na speciální objednávku.

Počítačově optimalizovaný design měniče

Magnetický systém ve středobasovém reproduktoru prošel optimalizací pomocí analýzy konečných prvků (FEA), aby se zlepšil výkon v co nejširším rozsahu amplitud a frekvencí. Magnetické jádro je vysoce nasycené, což snižuje indukčnost cívky a eliminuje zkreslení způsobené změnami indukčnosti. Kromě toho je indukčnost linearizována, stejně jako u mnoha jiných modelů Indiana Line, pomocí demodulačního prstence Aluring. Díky tomu zůstává zvuk transparentní a čistý bez ohledu na úroveň hlasitosti a reproduktory zvládají i ty nejnáročnější skladby či hudební žánry.

Odpružení membrány – Dual-Wave

Středobasový měnič v reprosoustavách Indiana Line Diva 3 se vyznačuje precizně navrženým Dual-Wave závěsem, který rozšiřuje rozsah lineárního pohybu reproduktoru. Toto snížení zkreslení, včetně intermodulačního zkreslení, se promítá do zlepšené artikulace v celém rozsahu, od nízkých basů až po střední pásmo. Toto zlepšení je patrné ve zvuku široké škály nástrojů, zejména perkusí, strunných nástrojů a akustických nástrojů. Dual-Wave odpružení také snižuje nerovnoměrnou frekvenční odezvu vyplývající z rezonancí na okraji membrány středobasového reproduktoru. Dual-Wave závěs má navíc výjimečně estetický vzhled, připomínající profesionální jevištní zařízení, které využívá tzv. akordeonové zavěšení.

Upravený výškový reproduktor s novou přední deskou

Výškový reproduktor Diva 3 se vyznačuje jedinečnou radiální tlumicí komorou, charakteristickým rysem reproduktorů Indiana Line. Obklopuje cívku měniče, umožňuje přirozenou reprodukci vysokých frekvencí a eliminuje nežádoucí rezonance typické pro konvenční konstrukce výškových reproduktorů. Přední strana výškového reproduktoru je odlita z hliníku a má optimálně tvarovaný, pryžový povrch, který upravuje rozptyl vysokých frekvencí a umožňuje jimi zaplnit poslechovou místnost.

Počítačově optimalizovaná výhybka

Výhybka pro model Diva 3 byla počítačově optimalizována. Díky tomu bylo možné před vytvořením fyzické výhybky předvídat a ověřit chování tohoto důležitého komponentu. Jeho jednoduchá, ale jedinečná topologie byla speciálně zvolena pro model Diva 3 a použité elektroakustické měniče, prošla mnohahodinovými poslechovými testy, které potvrdily dosažené efekty. Výsledkem je vyvážená frekvenční charakteristika, nízké zkreslení a minimální ztráta výkonu. Správné nastavení parametrů s minimální impedancí 4 ohmy znamená, že reprosoustava může pracovat prakticky s jakýmkoli zesilovačem. Sekce filtru výškového reproduktoru používá výhradně vzduchové cívky a fóliové kondenzátory, čímž eliminuje nežádoucí zkreslení, která se často vyskytují u elektrolytických kondenzátorů nebo cívek s feritovým jádrem.

Nejdůležitější vlastnosti Diva 3:

 • 2-pásmový regálový model

 • MDF kabinet s nakloněnou stěnou

 • Magnetické síťky

 • Počítačem upravená výhybka

 • Dělící frekvence: 3,5 kHz

 • 150 mm středobasový měnič s Curv membránou

 • Dual-Wave pro středobasový a basový měnič

 • 26 mm hedvábná kalota s radiální tlumící komorou

 • Kabinet s předním basreflexem

 • Frekvenční rozsah: 45 Hz až 23 kHz

 • Provedení: černé nebo dub s bílou čelní stěnou

 • Doporučený výkon zesilovače: 30 – 100 W

 • Citlivost: 90 dB (2.8 V/1 m)

 • Rozměry (V x Š x H): 335 x 166 x 320 mm

 • Hmotnost: 6,1 kg


Technická data:

 • Typ 2-pásmový / regálový

 • Konstrukce bass reflex / přední

 • Měniče: středobasový 1 x 150 mm (Curv polypropylene), výškový: 26 mm, hedvábí

 • Frekvenční rozsah 45 – 23000 Hz

 • Citlivost (2,8 V/1 m) 90 dB

 • Dělící frekvence 3500 Hz

 • Bi-wiring / bi-amping ne

 • Minimální impedance 4 – 8 ohmů

 • Doporučený výkon zesilovače 30 – 100 W

 • Rozměry (V x Š x H) 335 x 166 x 320

 • Barvy černá matná / dub s bílým předkem

 • Hmotnost 6,1 kg


Horizon Trading Prague s.r.o. výhradní zastoupení Indiana Line pro Českou a Slovenskou republiku.

telefon:  +420 606642175 / +420 731488630 

e-mail: horizontrading@email.cz / web: www.horizontrading.czPřidejte komentář


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Reklama